Porziņģim neveiksmīgs mačs trešajā duelī pret “Clippers”

Kristaps Porziņģis, likmetv
29. maijs, 2021, 8:15
Kristaps Porziņģis | Foto: USA Today

Latvijas basketbolists Kristaps Porziņģis piektdien guva deviņus punktus zaudējumā Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) “play-off” turnīra trešajā spēlē, viņa pārstāvētajai Dalasas “Mavericks” komandai sērijā esot priekšā ar 2-1.

Porziņģa pārstāvētā Dalasas “Mavericks” savā laukumā ar 108:118 (34:31, 27:32, 25:26, 22:29) piekāpās Losandželosas “Clippers”. Sērijā ar 2-1 vadībā ir “Mavericks”.

Porziņģis laukumā pavadīja 33 minūtes un 57 sekundes, kuru laikā grozā raidīja divus no sešiem divpunktu, vienu no četriem trīspunktu metieniem, kā arī abus “sodiņus”.

Latvijas basketbolista kontā bija arī trīs atlēkušās bumbas, četras rezultatīvas piespēles, viena pārķerta bumba, viena kļūda, trīs personiskās piezīmes un +/- rādītājs -9.

Luka Dončičs Dalasas kluba labā guva 44 punktus, pa deviņām reizēm rezultatīvi piespēlējot un izcīnot atlēkušās bumbas. Timam Hārdevejam junioram tika 28 punkti.

“Clippers” labā Kavai Lenards guva 36 punktus un izcīnīja astoņas bumbas zem groziem, bet Pols Džordžs pievienoja 29 punktus un septiņas izcīnītas bumbas zem groziem.

Dončičam gūstot 11 punktus, “Mavericks” izvirzījās vadībā ar 14:2, septiņas ar pusi minūtes pēc mača sākuma pēc Džeilena Bransona metiena panākot 30:11 savā labā, taču līdz pirmās ceturtdaļas beigām viesi gandrīz jau bija izlīdzinājuši rezultātu.

Otrās ceturtdaļas otrajā pusē viesi pārņēma vadību, to noturot līdz spēles beigām. Vienīgi trešās ceturtdaļas pirmajā pusē pēc Dončiča trīspunktu gājiena un trīspunktu metiena “Mavericks” uz īsu brīdi atguva vadību – 75:74.

Nākamā sērijas spēle notiks svētdien Dalasā.

Komandas tikās arī iepriekšējās sezonas “play-off” pirmajā kārtā, “Clippers” svinot uzvaru sērijā ar 4-2.

“Mavericks” regulārajā čempionātā ieņēma piekto vietu Rietumu konferencē, bet “Clippers” bija ceturtā. Dalasieši pamatturnīrā izcīnīja par piecām uzvarām mazāk nekā pretinieki.

NBA pamatturnīrā komandas šosezon aizvadīja 72 spēles, kas ir par desmit mazāk, nekā ierasts.