40 EUR bezriska likme
Saņemt

PČ spēles, visticamāk, varēs apmeklēt tikai Latvijas atbalstītāji

Hokeja fani, likmetv
31. maijs, 2021, 16:16
Hokeja fani | Foto: IIHF

Visticamāk, tikai Latvijas līdzjutēji pasaules čempionāta (PČ) spēles varēs apmeklēt klātienē, pirmdien sarunā ar aģentūru LETA apstiprināja pasaules čempionāta hokejā rīkotājas SIA “Hokeja akadēmija” valdes loceklis Edgars Buncis.

Atbilstoši ceturtdien Ministru kabineta (MK) lemtajam skatītāji pasaules čempionāta spēles klātienē varēs vērot no 1.jūnija.

Visdrīzāk, tie būs tikai Latvijas līdzjutēji, jo citu valstu pārstāvji pagaidām nespēj izpildīt prasības spēļu vērošanai klātienē. Līdzjutējiem ir divas prasības biļešu iegādē. Pirmā ir pašizolācijas nepieciešamība pēc ierašanās Latvijā, otrā – sadarbspējīgs Covid-19 sertifikāts.

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) sniegtā informācija liecina, ka no pasaules čempionāta dalībvalstīm “drošo valstu” sarakstā iekļauta Lielbritānija un Somija, kurām pašizolācija nav vajadzīga. Pārējo valstu līdzjutējiem pašizolācija beigtos jau pēc pasaules meistarsacīkšu beigām.

Skatītājiem biļešu kontrolierim būs jāuzrāda personalizēta ieejas biļete, kurā norādīts biļetes lietotāja vārds un uzvārds, kopā ar derīgu personu apliecinošu dokumentu un sadarbspējīgu vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu.

Personalizēta ieejas biļete būtu derīga tikai kopā ar minēto sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu.

“1.jūnijā ir paredzēta Covid-19 sertifikāta tīmekļa vietnes darbības uzsākšana. Šobrīd notiek tās pārbaude, lai no 1.jūnija ar tās palīdzību varētu noskaidrot, kurš līdzjutējs atbilst biļešu iegādes prasībām,” skaidroja Buncis, piebilstot, ka tiek cerēts, ka jau šovakar sistēma darbosies un Nacionālais veselības dienests rīt spēs nodrošināt līdzjutēju statusa pārbaudi.

Gadījumā, ja tīmekļa vietne vēl nedarbosies, no 1.jūnija vakcinētās personas varēs iegūt sertifikātu papīra formātā, kā arī PDF formātā to saglabāt savā mobilajā telefonā.

Lēšot ārvalstu līdzjutēju iespējas pasaules čempionāta spēles vērot klātienē, Buncis apstiprināja, ka pagaidām līdzjutējiem derīgs būs vien Latvijas Covid-19 sertifikāts.

“Somijas tā sauktās zaļās pases Eiropas Savienības (ES) prasībām neatbilst. Šāds sertifikāts Eiropā plānots no 1.jūlija, bet Latvija par mēnesi ir apsteigusi šo grafiku,” skaidro čempionāta organizatoru pārstāvis.

Valdības pieņemtie grozījumi Epidemioloģiskās drošības pasākumos Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai paredz, ka hokeja čempionāta spēles varēs skatīties personas, kuru sertifikāts apliecina, ka persona ir vakcinēta pret Covid-19 infekciju un ir pagājušas 14 dienas pēc pilna vakcinācijas kursa pabeigšanas, vai arī no 22 līdz 90 dienām pēc “AstraZeneca” vakcīnas pirmās devas saņemšanas un uzreiz pēc “AstraZeneca” vakcīnas otrās devas saņemšanas.

Hokeja spēles klātienē būs atļauts skatīties arī personām, kuras ir pārslimojušas Covid-19.

Skatītājiem visa spēles apmeklējuma laikā būtu jālieto mutes un deguna aizsegi, tai skaitā atrodoties spēles arēnas teritorijā ārtelpās.

Kopējais skatītāju skaits ar personalizētām ieejas biļetēm daudzfunkcionālajā hallē “Arēna Rīga” nedrīkstēs pārsniegt 2660 personas, bet Olimpiskajā sporta centrā – 1058 personas.

Jau ziņots, ka uz apakšgrupu pēdējām spēlēm biļetes maksās 110 eiro, uz ceturtdaļfināliem 165 eiro, uz pusfināliem 220 eiro, uz spēli par trešo vietu 280 eiro, bet uz finālu – 340 eiro.

Autors
LETA
Nacionālā informācijas aģentūra, kas rada uzticamu saturu un sniedz individualizētus pakalpojumus profesionāliem informācijas lietotājiem. Mūsu galvenā vērtība ir pieredzējusī 150 darbinieku komanda. LETA ik dienu rūpējas par to, lai pārbaudītu un no milzīgās informācijas plūsmas atlasītu un piegādātu klientiem.
Raksta vērtējums
-/5
0 balsis