40 EUR bezriska likme
Saņemt

Pasaules čempionāta trešā diena: Ziemeļamerikas duelis par pirmo uzvaru čempionātā; vai Jensens un Dānija pārsteigs atkal?

23. maijs, 2021, 8:25
Foto: TT

Pasaules čempionātā klāt trešā turnīra diena, kurā savstarpējos rēķinus kārtos abas Ziemeļamerikas izlases jeb Kanāda un ASV, mači arī Lielbritānijai pret Slovākiju, Norvēģijai pret Itāliju, Zviedrija pret Baltkrieviju, Kazahstānai pret Somiju un Dānijai pret Šveici.

KanādaASV

 

1
X
2
20:15
Canada  —  USA
1
x
2
22:05
Canada —  USA
x 2.6

 

Šis ir viens no visa čempionāta aizraujošākajiem dueļiem, kas ir iespējams pirms izslēgšanas spēlēm un Latvijas izlases mačiem. Abas ar neveiksmi turnīru uzsākušās Ziemeļamerikas izlases būs izsalkušas pēc panākuma, un otrais zaudējums noteikti būs pamatīgs trieciens jebkurai no vienībām. Spēles sākums plkst. 20:15.

Kanāda pirmajā spēlē ar 0:2 piekāpās mājiniekiem latviešiem un izskatījās pilnīgi negatavi čempionātam. Protams, ka to var norakstīt uz pārbaudes spēļu neesamību, jaunākās komandas statusu, adaptāciju lielajam laukumam un starptautiskās pieredzes neesamību, taču šajā izlasē nevarēja manīt to komandas ķīmiju, kas čempionāta laikā varētu uzlaboties. Protams, izlase ir ļoti talantīga, jo puiši bez talanta nespēlē Nacionālajā hokeja līgā (NHL), tomēr nešķiet, ka no šīs vienības šajā čempionātā gaidāmas lielas lietas.

Savukārt ASV aizvadīja ļoti solīdu maču pret pašreizējiem čempioniem no Somijas, piekāpjoties ar 1:2. Pirmajā periodā pārliecinošāki izskatījās eiropieši, bet turpinājumā ASV ļoti veiksmīgi izdevās adaptēties un izrādīt pretestību.

Kanādai ir neliela priekšrocība, ka vakar viņiem bija brīvs, kā rezultātā varēja atpūsties un kārtīgi sagatavoties spēlei, bet ASV jāaizvada otrais mačs divās dienās, kas, kā redzējām citu izlašu izpildījumā, nav tas vieglākais uzdevums.

Iepriekšējo reizi, kad abas komandas tikās, ar 3:0 pārāki bija kanādieši, taču to izlasi nevar salīdzināt ar šogad atbraukušajiem puišiem.

Neskatoties uz komandas sniegumu pirmajā čempionāta cīņā, eksperti uzskata, ka kanādiešiem ir nedaudz labākas iespējas gūt panākumu, piešķirot koeficientu 2.16, pretiniekiem tas ir 2.85, bet neizšķirts pamatlaikā vērtēts ar 4.50.

Varbūtība, ka ASV pirmā gūs vārtus, vērtēta ar 2.04.

Iespēja, ka abām neizdosies gūt vismaz divus vārtus pamatlaikā, vērtēta ar 2.60.

DānijaŠveice

 

1
X
2
20:15
1 19

 

Paralēli B grupas cīņai risināsies arī interesants duelis A apakšgrupā, kur Dānija ar Niklasu Jensenu priekšgalā vēlreiz centīsies pārsteigt pasauli un otro dienu pēc kārtas svinēt panākumu, šoreiz pret Šveici.

Vakar Dānija ļoti negaidīti ar 4:3 pārspēja Zviedriju. Uzvarētājiem ar četriem (3+1) punktiem izcēlās Niklass Jensens, kuram tas bija pirmais “hat-trick” pasaules čempionātu vēsturē. Pēc spēles hokejists atzina, ka tā ir liela diena Dānijas hokejam un panākumu un uzslavas pelnījusi visa komanda, ne tikai viņš.

Tikmēr Šveice ar 5:2 pārspēja par vienu no galvenajiem favorītiem uzskatīto Čehijas izlasi, kura čempionātu uzsākusi pa galam neveiksmīgi. Mačā bija redzams, ka izlase ir ļoti sabalansēta un jebkurš var būt bīstams, ko manījām jau pārbaudes spēlēs pret Latviju. Ar diviem vārtu guvumiem izcēlās Timo Maiers un Gregorijs Hofmans, bet divas rezultatīvas piespēles Andreasa Ambīla rēķinā.

Veiksmīgais čempionāta sākums Dānijas izlasei var dot gan pozitīvas, gan negatīvas tendences, jo vakar gūtā uzvara atņēmusi daudz emociju, kas lieti noderētu šodien, bet varbūt izlases treneris uz čempionātu ir atvedis ļoti motivētu izlasi, kas fiziski ir gatava cīnīties katrā duelī. To mēs uzzināsim tikai šovakar.

Savstarpējos dueļos dominējusi ir Šveice, kas uzvarējusi 17 reizes, bet dāņiem labākiem izdevies būt vien divas reizes.

Eksperti par diez gan pārliecinošiem favorītiem uzskata tieši Šveici, piešķirot koeficientu 1.45, pagarinājuma varbūtība vērtēta ar 5.40, bet Dānijai tas ir 7.00.

Niklasa Jensena vārtu guvums šodienas mačā vērtēts ar 3.25.

Dānijas aizsardzības veiksmīgā darbība būs svarīgākais faktors šīs dienas duelī. Tas, ka Dānija tomēr ielaidīs vairāk kā 2,5 ripas savos vārtos, vērtēts ar 1.47.

Īpašais piedāvājums: PČ hokejā starta komplekts 100 eiro apmērā! [Noslēdzies]

LielbritānijaSlovākija

 

1
X
2
12:15
1
x
2

 

A grupas izteiktie pastarīši vakar ar 1:7 piekāpās Krievijas Olimpiskās komitejas komandai, bet Slovākija pēc pirmajā dienā gūtā panākuma ar 5:2 pret Baltkrieviju atpūtās.

Bukmeikeri arī šodien nedod nekādus variantus britu hokejistiem, piešķirot koeficientu 45.00, bet slovākiem tas ir 1.05.

Slovākijas izlases uzvari ar handikapu -4,5 uzstādīts koeficients 1.89.

NorvēģijaItālija

 

1
X
2
12:15
Norway  —  Italy
1
x
2

 

Arī B grupas agrajā mačā cīņa risināsies pret izteiktu grupas vājāko komandu Itāliju, kuru pārspēt lūkos Norvēģijas izlase, kas vakar nespēja rast pretargumentus Vācijas izlasei. Zīmīgi, ka abas izlases savu pirmo cīņu izvadīja pret vienu un to pašu pretinieku.

Koeficients uz Norvēģiju uzstādīts 1.13, neizšķirtu – 10.00, bet Itāliju – 21.00.

Varbūtība, ka mačā tiks gūti vairāk nekā 5,5 vārti, uzstādīta ar koeficientu 1.75.

ZviedrijaBaltkrievija

 

1
X
2
16:15
Sweden —  Belarus
2 7.5

 

Divu neveiksminieku starpā zviedri noteikti vēlēsies atriebties par vakardienas zaudējumu. Kā minēja šobrīd vienības rezultatīvākais spēlētājs Karls Klingbergs, komanda ir guvusi mācību, tāpēc Baltkrievijai šodien ne pavisam neklāsies viegli, jo zviedri ar visiem spēkiem dosies uz priekšu. Arī Baltkrievija pirmajā cīņā neparādīja to, ko daļa no baltkrievu faniem gaida, pirmajā periodā ielaižot trīs ātras ripas pret Slovākiju un piekāpjoties 2:5.

Par izteiktiem favorītiem bukmeikeri uzskata zviedrus, kuriem atvēlējuši koeficientu 1.18, neizšķirtam tā ir 8.20, bet Baltkrievijas iespējas uzvarēt vērtētas ar 14.00.

Iespēja, ka Zviedrijas izlasei neizdosies gūt vairāk nekā 4,5 vārtus pret baltkrieviem, vērtēta ar koeficientu 1.76.

KazahstānaSomija

 

1
X
2
16:15
1 7.5
x 3.1
2 1.5
17:00
1
x
2

 

Latvijas pāridarītājiem tikšanās ar ļoti nopietnu Somijas izlasi, kura ar 2:1 pārspēja ASV hokejistus. Kazahstānas izlasē jāuzteic tās kapteinis Romāns Starčenko, trenera dēls Ņikita Mihaliss un naturalizētais Darens Dīcs.

Bukmeikeri neuzskata, ka kazahiem šodien izdosies izrādīt vērā ņemamu pretestību, Somijas uzvarai piešķirot koeficientu 1.26, Kazahstānai – 10.00, bet pagarinājuma varbūtībai – 7.00.

Iespēja, ka abas izlases negūs vārtus, vērtēta ar 3.50

Standings provided by Sofascore
Standings provided by Sofascore

 

 

Autors
Artūrs Koroļkovs - Galvenais redaktors
Galvenais redaktors
Artūrs ir satura un sociālu tīklu menedžeris, kuram ir bagātīga pieredze darbojoties iGaming nozarē. Artūrs lieliski izprot industrijas izaicinājumus un spēj atrast lieliskus risinājums sociālo tīklu marketingā, kā arī piemērota satura radīšanā.
Raksta vērtējums
-/5
0 balsis