40 EUR bezriska likme
Saņemt

Par 2020.gada Latvijas labāko sportistu atzīts Mairis Briedis

Mairis Briedis, likmetv
9. aprīlis, 2021, 23:25
Mairis Briedis | Foto: Xinhua/Edijs Palens) - Edijs Palens -//CHINENOUVELLE

Par Latvijas 2020.gada labāko sportisti “Trīs Zvaigžņu balvas 2020” ceremonijā pasludināta distanču slēpotāja Patrīcija Eiduka, bet par sportistu – bokseris Mairis Briedis.

Par gada sportistu 2020.gadā kļuva Briedis, kurš uzvarēja Pasaules Boksa supersērijas (WBSS) finālā pret kubieti Junieru Dortikosu un ieguva Muhameda Ali trofeju, kā arī Starptautiskās Boksa federācijas (IBF) un žurnāla “The Ring” pasaules čempiona jostu.

Par aizvadītā gada labāko sportisti Latvijā atzīta distanču slēpotāja Patrīcija Eiduka, kura izcīnīja ceturto vietu pasaules junioru čempionātā.

Par gada paralimpisko sportisti atzīta Latvijas ratiņkērlinga izlases kapteine Poļina Rožkova, kuras vadītā Latvijas izlase ieguva ceļazīmi uz Pekinas paralimpiskajām spēlēm.

Par gada sporta komandu kļuva Latvijas vīriešu volejbola izlase, kas iekļuva Eiropas čempionāta finālturnīrā 25 gadus pēc iepriekšējā starta Eiropas labāko komandu vidū.

Savukārt par gada sporta komandu individuālajos sporta veidos tika atzīta Latvijas bobsleja divnieka ekipāža Oskars Ķibermanis/Matīss Miknis, kuri iepriekšējā sezonā Siguldā izcīna Eiropas čempionu titulu, bronzu pasaules čempionātā Altenbergā un sudrabu Pasaules kausa kopvērtējumā divniekiem.

Kategorijā “Gada notikums sportā” par labāko tika atzīta boksera Maira Brieža uzvara 27.septembrī Minhenē Pasaules Boksa supersērijas (WBSS) finālā pret kubieti Junieru Dortikosu un Muhameda Ali trofejas, Starptautiskās Boksa federācijas (IBF) čempiona jostas un žurnāla “The Ring” pasaules čempiona jostas iegūšana.

Par gada treneri tika atzīts bokseru Brieža un Ričarda Bolotņika treneris Dmitrijs Šiholajs.

Balvu “Gada izrāviens sportā” saņēma hokeja vārtsargs Elvis Merzļikins, kurš aizvadītajā sezonā teicami debitēja Kolumbusas “Blue Jackets” rindās Nacionālajā hokeja līgā.

Gada sporta federācija 2020.gadā ir Latvijas Volejbola federācija, kuras panākumu sarakstā ir vīriešu izlases iekļūšana Eiropas čempionāta finālturnīrā un Eiropas meistarsacīkšu pludmales volejbolā sarīkošana Jūrmalā par spīti vētras nodarītajiem postījumiem.

Madonas novada pašvaldība uzvarēja kategorijā “Gada sporta pašvaldība”, kura izceļas ar orientēšanās sporta, biatlona un slēpošanas sacensību rīkošanu.

Savukārt par gada sporta pedagogu kļuva Māris Stabiņš no Grundzāles pamatskolas.

Jau iepriekš tika paziņots, ka nominācijā “Mūža ieguldījums sportā” par laureāti kļuvusi šķēpmešanas trenere Valentīna Eiduka, kura izaudzinājusi divus olimpiskos vicečempionus – Vadimu Vasiļevski un Aināru Kovalu.

Piektdienas vakarā tika pasniegti apbalvojumi 12 kategorijās – “Gada izrāviens sportā”, “Gada notikums sportā”, “Gada sporta federācija”, “Gada sporta komanda”, “Gada sporta komanda individuālajos sporta veidos”, “Gada sporta pašvaldība”, “Gada sportiste”, “Gada sportists”, “Gada treneris”, “Mūža ieguldījums sportā”, “Paralimpiskais sportists/-e” un “Sporta pedagogs/-ģe”.

Balva tika pasniegta pirmo reizi, un par godu šim notikumam mākslinieks Artūrs Analts ir radījis īpašu balvu, kas simbolizē sportistu ceļu uz uzvaru.

“Trīs Zvaigžņu balvas” pasniegšana norisinājās saskaņā ar valstī pieņemtajiem epidemioloģiskās drošības pasākumiem un Kultūras ministrijas vadlīnijām. Filmēšana “Hanzas peronā” tika organizēta tā, lai klātienē vienlaicīgi atrastos minimāls cilvēku skaits, uz filmēšanu tika aicināti tikai laureāti, un skatītāju vietas zālē bija tukšas.

Sporta sabiedrības sasniegumu godināšanas pasākumu “Trīs Zvaigžņu balva 2020” organizēja Latvijas Olimpiskā komiteja, Latvijas Paralimpiskā komiteja un Latvijas Sporta federāciju padome ar Izglītības un zinātnes ministrijas atbalstu.

Pirms tam kopš 2005.gada “Latvijas Gada balvu sportā” rīkoja “Igo Japiņa sporta aģentūra”.

“Latvijas Gada balva sportā 2019” par aizpērnā gada labākajiem sportistiem tika atzīti tenisiste Anastasija Sevastova un skeletonists Martins Dukurs.

Autors
LETA
Nacionālā informācijas aģentūra, kas rada uzticamu saturu un sniedz individualizētus pakalpojumus profesionāliem informācijas lietotājiem. Mūsu galvenā vērtība ir pieredzējusī 150 darbinieku komanda. LETA ik dienu rūpējas par to, lai pārbaudītu un no milzīgās informācijas plūsmas atlasītu un piegādātu klientiem.
Raksta vērtējums
5/5
1 balss