40 EUR bezriska likme
Saņemt

Pandēmijas dēļ EČ futbolā netiks aizvadītas spēles Bilbao

"San Mames" stadions, likmetv
22. aprīlis, 2021, 11:56
"San Mames" stadions | Foto: Archello

Spānijas ziemeļos esošā Bilbao pilsēta reģionā noteikto Covid-19 ierobežojumu dēļ zaudējusi tiesības uzņemt šīgada Eiropas čempionāta futbolā finālturnīru, paziņoja Bilbao pilsētas pārstāvji.

Turnīra organizatori no Bilbao kritizējuši Eiropas Futbola federāciju asociāciju (UEFA), kas pieņēmusi vienpusēju lēmumu, tāpēc lūgts UEFA atgriezt naudu par organizatoriskajām izmaksām.

Četrām spēlēm Bilbao bija jānotiek “San Mames” stadionā. Spānijas Futbola federācijas (RFEF) prezidents Luiss Ruvialess atklāja, ka šie mači, iespējams, varētu notikt Seviljas “La Cartuja” stadionā.

UEFA jau iepriekš norādīja, ka vēlas visos 12 spēļu stadionos redzēt līdzjutējus. Ja kāda no pilsētām to nevarēs nodrošināt, rīkošanas tiesības varētu nonākt citas pilsētas rīcībā. Covid-19 izplatības mazināšanai Basku zemē, Spānijas ziemeļos, vietējā valdība noteikusi striktākus ierobežojumus, kā rezultātā Bilbao spēļu rīkotāji nespēs izpildīt UEFA noteiktās saistības.

Pirmdien UEFA Bilbao, Dublinai un Minhenei deva piecas dienas, lai atbildētu par savām iespējām uzņemt finālturnīru. Savukārt jau trešdien Bilbao spēļu rīkotāji no UEFA saņēmuši vienpusēju lēmumu, kurā teikts, ka spēles “San Mames” stadionā nenotiks.

“”Euro 2020″ turnīra spēles nenotiks Bilbao, taču mēs neļausim nevienam spēlēties ar pilsētu un Basku autoritātēm,” teikts Bilbao spēļu rīkotāju paziņojumā. “No UEFA puses neesam informēti, kāpēc ir šāds lēmums. Tas nav pamatots ne ar sportiskiem, sociāliem vai ekonomiskiem iemesliem.”

Tāpat Bilbao puse norādīja, ka šī iemesla dēļ jau vērsusies pēc juridiskas palīdzības. Rīkotāji līdz šim jau iztērējuši aptuveni 1,2 miljonus eiro, bet piedzīt plānots vairāk, jo UEFA lēmuma dēļ radušies papildu zaudējumi.

Jau deviņas no 12 rīkotājpilsētām paziņojušas, ka turnīra laikā stadionos varēs pulcēt vismaz 25% līdzjutēju no arēnas kopējās ietilpības.

Tikmēr Īrijas premjerministra padomnieks Leo Varadkars trešdien atklāja, ka gadījumā, ja UEFA turpinās uzspiest prasības par līdzjutēju klātesamību stadionos, Dublina nebūs spējīga uzņemt turnīra spēles.

Piektdien UEFA pieņem gala lēmumu par to, kur noritēs šovasar paredzētais Eiropas čempionāta finālturnīrs.

Eiropas čempionāta finālturnīrs 12 pilsētās paredzēts no 11.jūnija līdz 11.jūlijam.

Autors
LETA
Nacionālā informācijas aģentūra, kas rada uzticamu saturu un sniedz individualizētus pakalpojumus profesionāliem informācijas lietotājiem. Mūsu galvenā vērtība ir pieredzējusī 150 darbinieku komanda. LETA ik dienu rūpējas par to, lai pārbaudītu un no milzīgās informācijas plūsmas atlasītu un piegādātu klientiem.
Raksta vērtējums
-/5
0 balsis