40 EUR bezriska likme
Saņemt

Pandēmija radījusi milzīgus zaudējumus Anglijas Premjerlīgas klubiem

"Fenway Sports Group" īpašnieki un Jirgens Klops (pa vidu), likmetv
27. aprīlis, 2021, 13:59
"Fenway Sports Group" īpašnieki un Jirgens Klops (pa vidu) | Foto: "Liverpool"

Covid-19 pandēmija ir radījusi triecienu Anglijas Premjerlīgas klubam “Liverpool” 120 miljonu mārciņu (~138,2 miljoni eiro) apmērā, līdz brīdim, kad tribīnēs varēs atgriezties līdzjutēji. Arī reklāmas kampaņu atalgojuma kāpums par 29 miljoniem (~33,4 miljoni eiro) nav spējis kompensēt mediju un spēles dienas ienākumu finansiālo kritumu.

Klubs ziņojis par 46 miljonu sterliņu mārciņu (~53 miljoni eiro) lieliem zaudējumiem par laika periodu līdz 2020. gada maija beigām. Tas nozīmē 88 miljonu zaudējumus salīdzinot ar laika posmu gadu iepriekš. 2020. gada martā “Liverpool” paziņoja par 42 miljonus (~48,4 miljonus eiro) lielu peļņu, bet tas viss tika zaudēts, kad pandēmijas dēļ līga tika apturēta.

Pandēmijas ietekme kalpo par iemeslu, kāpēc kluba īpašnieki “Fenway Sports Group” iepriekšējā mēnesī pārdeva 10% kluba akciju privātai investīciju firmai “RedBird Capital”, lai nodrošinātu finansiālu stabilitāti.

Lai arī vienība saņēma ienākumus par uzvaru Anglijas Premjerlīgā, tas nenotika līdz 2020. gada jūnijam. Tāpat ienākumos tika iekļauti 3,4 miljoni (~4,1 miljoni eiro) par uzvaru Čempionu līgā 2019. gadā, kas neiekļāvās iepriekšējā finanšu atskaitē un nāca papildus 3,8 miljonus mārciņu (~4,6 miljonus eiro) lielajam apbalvojumam par uzvaru UEFA “Super Cup” 2019. gada augustā.

Sezonas laikā tika noslēgti astoņi jauni sadarbības līgumi kā arī atjaunots līgums ar ilggadējo atbalstītāju “Carlsberg”. Lai arī tas pacēla reklāmas un sponsoru ienākumus līdz 217 miljoniem(~250 miljoni eiro), tas nekompensēja mediju atlīdzības kritumu līdz 202 (~232,6 miljoni eiro) miljoniem un spēles dienas atlīdzības kritumu uz 71 miljonu (81,8 miljoni eiro) sterliņu mārciņu. Cēlās arī kluba algu izmaksas, kas no 310 miljoniem (357 miljoni eiro) kāpa līdz 325 miljoniem (374,3 miljoni eiro).

“Liverpool” ienākumi auga pēc uzvaras Premjerlīgā kā arī formastērpu līguma ar “Nike”, kas “uzspridzināja” tirgu Taizemē, Singapūrā un Vietnamā.

“Šī finanšu atskaite bija par 2020. gada maiju, tātad vienu gadu atpakaļ no šī brīža,” komentēja organizācijas vadības direktors Endijs Hjūdžs.  “Šobrīd ir redzams, ka pandēmija ir ietekmējusi galvenos ienākumu avotus. Pirms šī uzliesmojuma mums bija lieliska finansiālā situācija, kas palīdz arī šobrīd tās pārvaldīt efektīvi. Cerams, ka mēs varēsim mācīties no šīs situācijas. Nav noslēpums, ka “Anfield” stadionam pietrūkst atbalstītāju un mēs gaidām viņus atpakaļ”.

Šobrīd Anglijas Premjerlīgas esošie čempioni atrodami vien sestajā pozīcijā. Ja čempionāts beigtos šodien, tas nozīmētu, ka vienība nekvalificējas starptautiskajiem turnīriem, kas šajā situācijā būtu vēl spēcīgāks trieciens kluba budžetam.

Standings provided by Sofascore
Autors
Roberts Ūdris - Redaktors
Redaktors
Roberts ir sporta satura radītājs: darbojas kā freelance žurnālists vairākos Latvijas vadošajos medijos, īpašu uzmanību pievēršot basketbolam. Viņam sveša nav iGaming nozare, kurai jau vairāku gadu garumā Roberts gatavo materiālus par sporta notikumiem, sporta likmēm un prognozēm.
Raksta vērtējums
-/5
0 balsis