40 EUR bezriska likme
Saņemt

Ostapenko pārspēj igaunieti Kontaveitu un triumfē Īstbornā!

26. jūnijs, 2021, 15:46
Foto: TT

Latvijas sieviešu tenisa pirmā rakete Aļona Ostapenko sestdien izcīnīja uzvaru Īstbornas “WTA 500” vienspēļu turnīra finālā, kurā pārspēta Baltijas pirmā rakete Anete Kontaveita.

Turnīra rīkotāju speciālo ielūgumu saņēmusī Ostapenko (WTA 43.) finālā ar 6-3, 6-3 uzvarēja Igaunijas pirmo raketi Aneti Kontaveitu (WTA 27.).

Abas tenisistes spēles sākumā demonstrēja stabilu sniegumu un uzvarēja savos serves geimos 1-1. Trešajā geimā Kontaveita savu servi zaudēja pašas kļūdu dēļ. Pirmos divus breikpunktus igaunietei izdevās atspēlēt, bet trešajā piegājienā Ostapenko ar sitienu pa diognāli no neērtā tvēriena bumbu raidīja laukumā un ieguva pārsvaru (2-1). Nākamajā geimā Ostapenko ar labām servēm ātri panāca 40:0, vēlāk sekoja divas kļūdas, bet izšķirošajā izspēlē bumbu tīklā iesita Kontaveita – 3-1.

Piektajā geimā Kontaveita ar divām kļūdām nonāca iedzinējos 15:40, bet uzvarēja nākamajā izspēlē. Ar otro piegājienu Ostapenko bija nekļūdīga, vēlreiz laužot igaunietes servi. Pēc tam Ostapenko savā serves geimā ieguva vadību 40:15, igauniete gan spēja panākt neizšķirtu, taču divas pēc kārtas uzvarētas izspēles Latvijas tenisistei ļāva panākt 5-1. Astotajā geimā Ostapenko neizdevās neviena pirmā serve, kas Kontaveitai bija parocīgi, jo otrās serves viņa atgrieza ar lielu spēku un pirmo reizi nobreikoja pretinieci – 3-5.

Lai arī devītajā geimā Kontaveita bija vadībā ar 40:15, Ostapenko ar labu aizsardzību spēja panākt neizšķirtu, bet divas pretinieces kļūdas servē ļāva uzvarēt setu ar 6-3.

Arī otrajā setā Kontaveitai neklājās viegli ar Ostapenko servju uzņemšanu un sitieniem gar līniju. Ostapenko visai viegli panāca 1-0, taču otrajā geimā nebija tālu no pirmā breika. Igauniete atspēlēja deficītu un pēc tam apstrīdēja tiesneša lēmumu par bumbas piezemēšanos autā, kas viņai brīdi vēlāk ļāva nokārtot neizšķirtu 1-1.

Ceturtajā geimā Latvijas tenisiste ar ļoti precīzu sitienu laukuma stūrī panāca 30:15, taču Kontaveita pēc tam divreiz iesita tīklā un zaudēja savu servi – 1-3. Agresīvs spēles stils un precīza pirmā serve Ostapenko pēc nākamā geima beigām izvirzīja jau drošākā vadībā (4-1). Lielu pavērsienu spēles turpinājumā nebija, abām tenisistēm uzvarot savos serves geimos. Ostapenko uzvaru finālā izcīnīja ar 6-3, 6-3.

Par fināla sasniegšanu rīdziniece nopelnījusi 470 WTA ranga punktus. Lai izcīnītu savu pirmo titulu uz zālāja seguma, Ostapenko bija nepieciešama vien stunda un septiņas minūtes.

Latvijas tenisiste šajā spēlē izpildīja vienu netveramu servi, bet Kontaveitas rēķinā tādas bija piecas. Igaunijas tenisiste pieļāva trīs dubultkļūdas, bet Ostapenko servēja bez brāķiem. Ostapenko uzvarēja 22 no 28 pirmās serves punktiem, kamēr igaunietes statistika bija krietni pieticīgāka – 19 no 37.

Ostapenko ir tikai trešā tenisiste, kura, turnīrā startējot ar īpašo ielūgumu, kronēta par čempioni.

Baltijas vadošās tenisistes nodrošinājušas kāpumu rangā. Ostapenko pirms fināla bija pakāpusies uz 36.vietu, bet ar uzvaras palīdzību viņa nākamnedēļ ieņems 34.pozīciju.

Autors
LETA
Nacionālā informācijas aģentūra, kas rada uzticamu saturu un sniedz individualizētus pakalpojumus profesionāliem informācijas lietotājiem. Mūsu galvenā vērtība ir pieredzējusī 150 darbinieku komanda. LETA ik dienu rūpējas par to, lai pārbaudītu un no milzīgās informācijas plūsmas atlasītu un piegādātu klientiem.
Raksta vērtējums
-/5
0 balsis