40 EUR bezriska likme
Saņemt

Oficiāli: Ķēniņš noslēdz Eiropai neierasti ilgu līgumu ar “Lausanne”

Ronalds Ķēniņš, likmetv
7. maijs, 2021, 16:51
Ronalds Ķēniņš | Foto: Planete Hockey

Šveices augstākās līgas klubs “Lausanne” piektdien oficiāli apstiprinājis, ka ar Latvijas izlases uzbrucēju Ronaldu Ķēniņu noslēgts līgums uz pieciem gadiem.

Jau aprīļa izskaņā “Lausanne” direktors hokeja jautājumos Petrs Svoboda apstiprināja, ka komanda ar Ķēniņu panākusi vienošanos uz pieciem gadiem, bet piektdien oficiālu paziņojumu izplatīja “Lausanne”.

Piecu gadu līgums Eiropas hokeja līgās ir liels retums.

Ķēniņš jau ir pievienojies Latvijas izlasei, kas turpina gatavošanos pasaules čempionātam hokejā Rīgā.

Latvietis ar Šveices licenci Lozannas klubā spēlējis pēdējās trīs sezonas. Aizvadītajā sezonā viņš regulārajā čempionātā 51 spēlē guva deviņus vārtus un veica 26 rezultatīvas piespēles, ar 35 punktiem būdams trešais ražīgākais spēlētājs komandā. Izslēgšanas turnīrā, kurā lozannieši nepārvarēja pirmo kārtu, Ķēniņš sešos mačos guva vienus vārtus un divreiz rezultatīvi piespēlēja.

Trīs sezonā Lozannas klubā Ķēniņš 162 spēlēs guvis 28 vārtus un iekrājis 62 rezultatīvas piespēles.

30 gadus vecais Ķēniņš pirms nokļūšanas “Lausanne” rindās divas sezonas spēlēja citā līgas klubā Cīrihes “Lions”. “Lauvu” rindās latvietis spēlēja arī no 2011. līdz 2014.gadam, bet pa vidu viņš bija Nacionālās hokeja līgas (NHL) komandas Vankūveras “Canucks” sistēmā, 38 spēlēs sakrājot 12 (4+8) rezultativitātes punktus.

Uz Šveici uzbrucējs devās jau 2007.gadā, līdz dalībai “Lions” cīnoties jauniešu sacensībās un pēc spēka otrajā Šveices līgā.

Autors
LETA
Nacionālā informācijas aģentūra, kas rada uzticamu saturu un sniedz individualizētus pakalpojumus profesionāliem informācijas lietotājiem. Mūsu galvenā vērtība ir pieredzējusī 150 darbinieku komanda. LETA ik dienu rūpējas par to, lai pārbaudītu un no milzīgās informācijas plūsmas atlasītu un piegādātu klientiem.
Raksta vērtējums
-/5
0 balsis