Bezriska likme līdz 50 EUR
Saņemt

Nosaukts Latvijas sieviešu basketbola izlases galvenais treneris

Gutars Vētra, likmetv
6. maijs, 2021, 13:26
Gutars Vētra | Foto: trojmiasto.pl

Latvijas Basketbola savienības (LBS) valde Latvijas sieviešu valstsvienības galvenā trenera amatā apstiprinājusi Gundaru Vētru, ceturtdien ziņo LBS.

Jau ziņots, ka iepriekš speciālista kandidatūru šim amatam bija atbalstījusi LBS Treneru komisija.

Līgums noslēgts līdz 2023.gada Eiropas čempionāta cikla beigām

Pirmais oficiālais pārbaudījums izlasei jaunā trenera vadībā būs Eiropas meistarsacīkšu kvalifikācijas turnīrs, kas sāksies 2021.gada novembrī.

“Izvērtējot sieviešu valstsvienības rezultātus un tuvākās perspektīvas, Treneru komisija un LBS valde atbalstīja pieredzējuša latviešu speciālista virzīšanu galvenā trenera amatam,” izvēli sarunā ar LBS preses dienestu pamato LBS prezidents Raimonds Vējonis. “Vētra daudzus gadus ir vadījis Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Eirolīgas klubus, kā arī izcīnījis titulus Krievijas un Polijas čempionātos un kausa izcīņās, apliecinot starptautiska līmeņa profesionāļa kvalifikāciju.”

Prezidents arī izteica pārliecību, ka Vētras pieredze un darba stils “palīdzēs apvienot Latvijas sieviešu basketbola resursus, lai valstsvienība atgrieztos Eiropas labāko komandu sabiedrībā”.

“Iespēja vadīt Latvijas valstsvienību ir pagodinājums, iespēja un jauna pieredze,” par jauno amatu saka Vētra. “Priecājos, ka saņēmu šādu piedāvājumu un varu to pieņemt. Īpaši tādēļ, ka lielāko daļu valstsvienības spēlētāju labi pazīstu jau, kopš viņas trenējās un spēlēja kopā ar manām meitām.”

Vienlaicīgi treneris turpinās strādāt arī Gdiņas klubā, ar kuru, kā jau iepriekš ziņots, maija sākumā pagarināts līgums. Trenera pienākumi Latvijas valstsvienībā ir saskaņoti ar “Arka” kluba vadītājiem, kuriem “patīk, ka viņu darbinieks ir novērtēts”.

Vātra jau piedāvājis valstsvienības darbā iesaistīties treneriem – Ainaram Zvirgzdiņam, Mārtiņam Zībartam un Matīsam Rožlapam -, kuri piekrituši nākt talkā.

Par tuvākajiem darbiem Vētra min komunikāciju ar spēlētājām. Paredzams, ka jūnijā tiks nodrošinātas individuālo treniņu iespējas basketbolistēm, kuras vēlēsies tās izmantot. Jūlija otrajā pusē paredzēta treniņnometnieun divas pārbaudes spēles.

“Ieliksim pamatus komandas taktikai, lai novembra sabraukumā darbs nebūtu jāsāk no baltas lapas,” par vasaras darbu saka Vētra, atzīmējot, ka pirmais mērķis ir kvalificēties 2023.gada Eiropas čempionāta finālturnīram.

Uz Latvijas sieviešu valstsvienības galvenā trenera amatu kandidēja arī Zvirgzdiņš, Mārtiņš Gulbis un Mārtiņš Zībarts.

Februārī Latvijas sieviešu basketbola izlase palika bez ceļazīmes uz 2021.gada Eiropas čempionāta finālturnīru un pēc kvalifikācijas cikla beidzās līgums ar galveno treneri Mārtiņu Gulbi.

Kopš 2017.gada Vētra vada titulēto Polijas sieviešu basketbola komandu Gdiņas “Arka”, kas spēlē FIBA Eirolīgā. Šosezon komanda izcīnījusi Polijas kausu un uzvarējusi Polijas čempionātā.

Vētra savas trenera karjeras laikā vadījis gan vīriešu, gan sieviešu komandas. No 2003. līdz 2005.gadam un 2006./2007.gada sezonā speciālists trenēja “Barons”/LMT vienību, savukārt 2006.gada sezonā viņš bija Krievijas kluba Permas “Ural Great” otrais treneris.

Turpinājumā Vētra no 2007. līdz 2011.gadam strādāja ar sieviešu klubiem – sākotnēji trenēja Krievijas vienību Maskavas CSKA, bet pēc tam pārņēma Jekaterinburgas UGMK komandu, vairākkārt uzvarot šīs valsts čempionātā.

2011.gadā Vētra atgriezās pie vīriešu komandu stūres un ar “Ventspils” klubu izcīnīja Latvijas čempionāta sudraba medaļas. Tomēr pēc sezonas klubs un treneris izlēma sadarbību neturpināt. Pēc tam viņš atgriezās Krievijā un pa vienai sezonai vadīja vīriešu komandas Vladivostokas “Spartak” un Sanktpēterburgas “Dinamo”, bet no 2014. līdz 2016.gadam bija sieviešu vienības Kurskas “Dinamo” stūrmanis.

Vētra 1992./1993.gada sezonā spēlēja Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) klubā Minesotas “Timberwolves”, kura sastāvā 13 mačos vidēji iemeta 3,5 punktus.

Autors
LETA
Nacionālā informācijas aģentūra, kas rada uzticamu saturu un sniedz individualizētus pakalpojumus profesionāliem informācijas lietotājiem. Mūsu galvenā vērtība ir pieredzējusī 150 darbinieku komanda. LETA ik dienu rūpējas par to, lai pārbaudītu un no milzīgās informācijas plūsmas atlasītu un piegādātu klientiem.
Raksta vērtējums
-/5
0 balsis