Nīderlande un Čehija cīnīsies par vietu ceturtdaļfinālā

25. jūnijs, 2021, 11:48

Eiropas čempionātā futbolā 27. jūnijā plkst. 19:00 tiks aizvadīts trešais astotdaļfināla pāris, kurā tiksies Nīderlandes un Čehijas futbolisti.

2

Nīderlande savā apakšgrupā izcīnīja pirmo pozīciju, pārspējot Ukrainu, Austriju un Ziemeļmaķedoniju. Vienība uzvarēja visās trīs spēlēs, gūstot astoņus vārtus, bet savā cietoksnī ielaida divus sitienus, abus no tiem pret Ukrainas valstsvienību.

Pirmajā kārtā pretim nāca ukraiņi, kas saviem pretiniekiem sagādāja nopietnas problēmas, līdz 85. minūtei rezultātam vēstot 2:2. Tomēr uzvaru “tulpju zemes” pārstāvjiem izrāva Denzels Demfrīzs. Pirmos divus vārtus izlases labā guva Džoržo Vijnaldums un Vauts Veghorsts.

Otrajā kārtā ar 2:0 pārspēta Austrija, no 11 metru soda sitienu līnijas precīzam esot Memfisam Depajam, bet otrajā puslaikā otros vārtus čempionātā guva Denzels Demrīzs.

Grupu turnīru nīderlandieši spēkojās pret Eiropas čempionātu debitantiem ziemeļmaķedoniešiem. Laukuma saimniekiem piederēja milzīgs teritoriālais pārsvars, ko izdevās pārvērst trīs vārtu guvumos. Pirmajā puslaikā izcēlās Memfiss Dejas, bet otrajās 45 minūtēs divus precīzus sitienus izdarīja Džordžo Vijnaldums.

Savukārt Čehija turnīru uzsāka ar panākumu 2:0 pret Skotiju, ļoti skaistus sitienus izpildot Patrikam Šikam, īpaši neierasts bija otrais sitiens, ko uzbrucējs izpildīja no laukuma centra.

Otrajā mačā Čehija pēc 11 metru sitiena izvirzījās vadībā pret Horvātiju, ko realizēja Patriks Šiks, bet otrā puslaika ievadā horvātiem izdevās izlīdzināt spēles rezultātu.

Grupu turnīra noslēdzošajā cīņā Čehijai pretim stājās Anglija, kurai atzina pārākumu ar 0:1, vienīgos vārtu angļu labā gūstot Rahīmam Stērlingam.

Savstarpēji abas vienības spēkojušās 11 reizes, trīs panākumus gūstot Nīderlandei, tik pat reizes spēlējot neizšķirti, bet piecos gadījumos labāki bijuši Čehijas futbolisti.

13.10.2015.EČ kvalifikācija3:2Čehija

Favorīti šajā duelī noteikti ir “tulpju zemes” pārstāvji, kuriem atvēlēts koeficients 1.73, bet neizšķirta un papildlaika varbūtība ir 3.95. Čehijas izlases uzvaras iespējamība ir 5.30.

Čehija guvusi vārtus sešās no astoņām iepriekšējām spēlēm guvusi 1.56.