40 EUR bezriska likme
Saņemt

Mourinju ātri atrod jaunu darba vietu

Žuzē Mourinjo, Futbols, Likmetv
4. maijs, 2021, 18:31
Žuzē Mourinjo, Futbols, Likmetv

Slavenais portugāļu treneris Žuzē Mourinju no 2021./2022.gada sezonas vadīs Itālijas A sērijas futbola klubu “AS Roma” amatā nomainot Paulu Fonseku.

“AS Roma” vēsta, ka līgums ar Mourinju noslēgts uz turpmākajām trīs sezonām.

Iepriekšējā darba vieta 58 gadus vecajam portugālim bija Anglijas premjerlīgas klubs Totenhemas “Hotspur”, kuru viņš vadīja no 2019.gada novembra līdz šī gada aprīlim. Ziemeļlondonas komanda viņa vadībā nespēja tikt pie tituliem un pirms dažām nedēļām viņš tika atbrīvots no amata.

Mourinju savā karjerā sekmīgi trenējis “Porto”, Londonas “Chelsea” (divreiz), Milānas “Inter”, Madrides “Real” un Mančestras “United” komandas. Viņš trīs reizes kļuvis par Anglijas čempionu, divreiz triumfējis Itālijas meistarsacīkstēs, kā arī reizi – Spānijas čempionātā. Tāpat Mourinju kontā ir divas uzvaras UEFA Čempionu līgas turnīrā ar “Porto” un “Inter” vienībām, bet 2017.gadā viņš aizveda “United” komandu līdz triumfam UEFA Eiropas līgā.

Pirms tam otrdien “AS Roma” paziņoja, ka neturpinās sadarbību ar 48 gadus veco Fonseku. Itālijas galvaspilsētas klubs A sērijā ieņem septīto vietu ar niecīgām cerībām pakāpties uz augšu, bet UEFA Eiropas līgā romiešiem tikpat kā zudušas cerības iekļūt finālā.

Mourinju tautietis Fonseka “AS Roma” komandu vada kopš 2019.gada jūnija. Pirms tam viņš trīs sezonas stūrēja Doņeckas “Šahtar” komandu, ar kuru trīsreiz uzvarēja Ukrainas meistarsacīkstēs. Darbs Ukrainā viņam bija pirmā pieredze ārzemju klubos, jo pirms tam Fonseka vadīja tikai vietējās vienības, tajā skaitā pazīstamās “Porto” un “Braga”.

Autors
LETA
Nacionālā informācijas aģentūra, kas rada uzticamu saturu un sniedz individualizētus pakalpojumus profesionāliem informācijas lietotājiem. Mūsu galvenā vērtība ir pieredzējusī 150 darbinieku komanda. LETA ik dienu rūpējas par to, lai pārbaudītu un no milzīgās informācijas plūsmas atlasītu un piegādātu klientiem.
Raksta vērtējums
-/5
0 balsis