Mejera “Parma” neiekļūst FIBA Eiropas kausa finālā

Mareks Mejeris, likmetv
23. aprīlis, 2021, 18:11
Mareks Mejeris | Foto: Permas "Parma"

Latvijas basketbolists Mareks Mejeris piektdien Telavivā Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Eiropas kausa pusfināla spēlē guva septiņus punktus, taču tas neglāba viņa pārstāvēto komandu Permas “Parma” no zaudējuma.

“Parma” Telavivā ar 80:81 (21:28, 29:18, 15:22, 15:13) piekāpās mājiniecei Nescionas “Ironi”.

Mejeris laukumā pavadīja 23 minūtes un 26 sekundes, kuru laikā guva septiņus punktus un izcīnīja četras bumbas zem groziem. Basketbolists grozā raidīja divus no sešiem divpunktu metieniem, kā arī trīs no četriem “sodiņiem”. Tāpat viņš vienreiz rezultatīvi piespēlēja, bloķēja divus metienus, pieļāva vienu kļūdu, nopelnīja divas personīgās piezīmes un spēli noslēdza ar astoņiem efektivitātes koeficienta punktiem.

Rezultatīvākais “Parma” rindās ar 17 punktiem bija Ads Juškevičs, bet “Ironi” komandā 24 punkti Veinam Seldenam, kurš arī iemeta uzvaru nesošo grozu.

Mejeris aptuveni minūti līdz mačam beigām realizēja divus soda metienus un panāca 79:76. 20 sekundes līdz spēles beigām “Parma” bija vadībā ar 80:78, taču Seldens astoņas sekundes vēlāk realizēja tālmetienu. Krievijas klubam bija aptuveni desmit sekundes, lai izrautu uzvaru, taču divi metieni bija neprecīzi.

Otrā pusfinālā savā starpā tiksies Ostravas Velkopolskas “Stal” no Polijas un Oradjas CSM no Rumānijas.

“Ironi” ceturtdaļfinālā ar 90:76 uzvarēja Ainara Bagatska vadīto Ukrainas vienību “Kyiv”.

“Stal” komanda šosezon FIBA Eiropas kausa spēlēs vēl nav cietusi zaudējumus. Šī var būt pirmā reize turnīra vēsturē, kad uzvaru izcīna komanda, kas nav zaudējusi nevienā mačā.

Fināls un bronzas mačs paredzēts svētdien – 25.aprīlis.

Pagājušajā sezonā Covid-19 izplatības dēļ turnīra uzvarētājs netika noskaidrots, bet vēl gadu iepriekš kausu virs galvas cēla Itālijas klubs Sasāri “Dinamo Banco di Sardegna”.

FIBA Eiropas kausā pirmajā posmā 24 komandas bija sadalītas sešās apakšgrupās pa četrām katrā. Izslēgšanas turnīra pirmo kārtu jeb astotdaļfinālu sasniedza apakšgrupu pirmo divu vietu ieguvējas, kā arī četras labākās trešo pozīciju ieguvējas.