40 EUR bezriska likme
Saņemt

Latvijas U19 basketbola izlase uzzina savu Pasaules kausa pretiniekus

Latvijas U19 basketbola izlase, likmetv
28. aprīlis, 2021, 19:13
Latvijas U19 basketbola izlase | Foto: Basket

Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Pasaules U-19 kausa (PK) izlozē trešdien Berlīnē Latvijas jaunie basketbolisti pašmāju čempionātā pretiniekos grupā saņēma Serbiju, Irānu un Puertoriko.

Latvija B grupā spēlēs ar 2007.gada čempioni Serbiju, pieckārtējo šo sacensību dalībnieci Irānu un pagājušā gada sesto labāko komandu Puertoriko.

A grupā būs Kanāda, Lietuva, Japāna un Senegāla.

C grupā būs pārstāvēta Spānija, Francija, Dienvidkoreja un Argentīna.

D grupā sacentīsies ASV, Turcija, Austrālija un Mali.

Latvijas U-19 vīriešu basketbola izlase, tāpat kā ASV, Kanāda un Spānija, bija izlikta pirmajā grozā.

Otrajā grozā bija Francija, Lietuva, Turcija, Serbija, trešajā – Austrālija, Japāna, Irāna un Dienvidkoreja, ceturtajā – Argentīna, Puertoriko, Mali un Senegāla.

16 komandu turnīrs no 3. līdz 11.jūlijam norisināsies trīs hallēs Rīgā un Daugavpilī. Spēles tiks aizvadītas “Arēnā Rīga”, Olimpiskajā sporta centrā un Daugavpils Olimpiskajā centrā.

Tā kā iepriekšējā vasarā nenotika kontinentu U-18 turnīri, FIBA dalības vietas piešķīra, balstoties uz rangu.

Latvija Pasaules U-19 kausa sacensības uzņēma arī 2011.gadā, kad turnīrs norisinājās Rīgā, Valmierā un Liepājā.

2011.gadā Latvijā uzvarēja Lietuvas jaunie basketbolisti, bet par turnīra vērtīgāko spēlētāju tika atzīts Jons Valančūns. Turnīrā piedalījās tādi pazīstami spēlētāji kā Dāvis Bertāns, Mateušs Ponitka, Rauls Netu, Kevins Pangoss, Dario Šaričs, Dags Makdermots, Tims Hārdevejs juniors, Džeremijs Lembs, Jānis Timma un citi.

Pasaules U-19 kausa izcīņa tiks rīkota saskaņā ar Latvijā spēkā esošajiem epidemioloģiskās drošības noteikumiem, kā arī FIBA izstrādāto Covid-19 protokolu.

Kā ierasts, viena no 16 turnīra dalībniecēm būs mājiniece, šajā gadījumā – Latvija. Iepriekš Latvija bijusi pārstāvēta trijos turnīros. 1999.gadā tika izcīnīta devītā vieta, 2011.gadā – desmitā vieta, 2019.gadā – 12. vieta.

Autors
LETA
Nacionālā informācijas aģentūra, kas rada uzticamu saturu un sniedz individualizētus pakalpojumus profesionāliem informācijas lietotājiem. Mūsu galvenā vērtība ir pieredzējusī 150 darbinieku komanda. LETA ik dienu rūpējas par to, lai pārbaudītu un no milzīgās informācijas plūsmas atlasītu un piegādātu klientiem.
Raksta vērtējums
-/5
0 balsis