Latvijas U18 izlase nespēj atrast argumentus pret vienaudžiem no Zviedrijas

Latvijas U18 izlase, likmetv
2. maijs, 2021, 8:05
Latvijas U18 izlase | Foto: LHF

Latvijas U-18 vīriešu hokeja izlase ASV pasaules čempionātu elites divīzijā sestdien noslēdza ar graujošu zaudējumu pret Zviedriju.

Latvijas izlase A apakšgrupas ceturtajā jeb pēdējā spēlē ar 0:7 (0:1, 0:1, 0:5) piekāpās vienaudžiem no Zviedrijas.

Linards Lipskis šajā spēlē Latvijas izlases vārtos atvairīja 28 no 35 metieniem.

Iepriekšējā grupu turnīra spēlē Latvijas izlase ar 2:6 piekāpās Baltkrievijai un zaudēja cerības iekļūt ceturtdaļfinālā. Vēl pirms tam ar 2:4 zaudēts Šveicei un Kanādai. Zviedri čempionāta ievadā ar 5:1 uzvarēja Baltkrieviju, Kanādai zaudēts ar 1:12, bet Šveice pārspēta ar 3:1.

Ceturtdaļfinālā savā starpā tiksies Krievija – Baltkrievija, Kanāda – Čehija, Somija – Šveice un ASV – Zviedrija.

A apakšgrupā ar 12 uzvarēja Kanāda, Zviedrijai deviņi punkti, par trim mazāk baltkrieviem, Šveices rēķinā trīs punkti, bet Latvija palika bešā.

Pēdējo reizi abas izlases savās starpā pasaules junioru čempionātā tikās pirms diviem gadiem, kad Zviedrija svinēja panākumu ar 5:2. 2016.gadā Zviedrija uzvaru izcīnīja tikai papildlaikā (4:3).

Pasaules čempionāts elites divīzijā ASV pilsētā Frisko norisināsies no 26.aprīļa līdz 6.maijam. Ceturtdaļfināla spēles paredzētas 3.maijā, bet pusfināli divas dienas vēlāk. Spēle par trešo vietu un zelta mačs paredzēts 6.maijā.

Čempionāts elites divīzijā noris ar desmit komandu līdzdalību, kas sadalītas divās apakšgrupās. Pēc pamatturnīra noslēguma ceturtdaļfinālā iekļūs katras grupas četras spēcīgākās komandas. Ceturtdaļfinālā savā starpā tiksies A grupas uzvarētāja un B grupas ceturtās vietas ieguvēja, B apakšgrupas līdervienība spēkosies ar vājāko A grupas komandu, bet otrās vietas ieguvēja tiksies ar otras grupas trešajā pozīcijā esošo izlasi.

Salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, šoreiz turnīra vājākajai komandai nebūs jāpamet elites divīzija.

Pērn Covid-19 izplatības dēļ pasaules čempionāts U-18 vecuma grupā elites divīzijā nenotika.

Latvijas U-18 izlases sastāvs dalībai pasaules čempionātā elites divīzijā:

vārtsargi – Kārlis Mežsargs, Linards Lipskis (abi – Hokeja skola “Rīga”), Marks Slavinskis (Daugavpils “Dinaburga”);

aizsargi – Bogdans Hodass (“Sport U-20”, Somija), Vladimirs Zaicevs (“Dinaburga”), Uvis Silvers Lazarenoks (HS “Rīga”/”Liepāja”), Gustavs Ozoliņš, Niks Feņenko, Rihards Simanovičs, Roberts Andersons, Artjoms Kadņikovs (visi – HS “Rīga”);

uzbrucēji – Martins Laviņš (“Baltie Vilki”/HS “Rīga”), Sandis Vilmanis (“Lulea”, Zviedrija/HS “Rīga”), Kristians Sāmītis (Stavangeras “Oilers”, Norvēģija), Ričards Briņecs (“Zemgale”/LLU), Darels Dukurs (“Langnau U-20”, Šveice), Dans Ločmelis (“Lulea”, Zviedrija/”Mogo”/LSPA), Roberts Cjunskis (“Lugano U-20”, Šveice), Pēteris Purmalis, Ģirts Silkalns, Anrī Ravinskis, Kristaps Kristiņš, Klāvs Veinbergs, Rainers Dārziņš, Mārtiņš Šulcs (visi – HS “Rīga”).