Latvijas U18 hokeja izlasei ļoti atzīstams sniegums pret Kanādu

Latvijas U18 izlase, likmetv
29. aprīlis, 2021, 9:22
Latvijas U18 izlase | Foto: LHF

Latvijas U-18 vīriešu hokeja izlase ASV notiekošā pasaules čempionāta elites divīzijas otrajā spēlē trešdien ar rezultātu 2:4 (0:0, 1:2, 1:2) piekāpās vienaudžiem no Kanādas.

Latvijas izlases labā vārtus guva Anrī Ravinskis un Sandis Vilmanis.

Gandrīz pusi no spēles vārti netika gūti līdz otrā perioda astotajā minūtē Logans Stenkovens vairākumā izmantoja aizsegu un panāca 1:0 kanādiešu labā. Pāris minūtes vēlāk, mača vidū, Meisons Maktevišs bija pirmais pie atlēkušās ripas un dubultoja pretinieku pārsvaru.

Kad līdz otrā perioda beigām bija palikušas 42 sekundes, Ravinskis palika nepieskatīts pie kanādiešu vārtiem un panāca 1:2.

Trešā perioda 11.minūtē ātrā uzbrukumā pēc Makteviša piespēles Dilans Ginters raidīja ripu Kārļa Mežsarga sargātajos vārtos, bet trīs minūtes vēlāk Vilmanis vairākumā pēc reida gar labo malu vēlreiz samazināja Kanādas izlases pārsvaru. Pamatlaika pēdējā minūtē latvieši par skaitliskā sastāva pārkāpumu bija spiesti spēlēt mazākumā, ko izmantoja Maktevišs, kanādietim 43 sekundes pirms finālsvilpes panākot 4:2.

Mežsargs šajā mačā atvairīja 48 no 52 jeb 92,31% metienu, bet otrā laukuma galā Benžamēns Gudro tika galā ar 25 no 27 jeb 92,59% raidījumu.

Latvijas izlasē par labāko spēlētāju tika atzīts Ravinskis, bet pretiniekiem – Maktevišs.

A apakšgrupā pēc divām spēlēm līdere ar sešiem punktiem ir Kanāda, pa trim punktiem iekrājušas Baltkrievija, Šveice un Zviedrija, bet Latvija pagaidām ir bešā.

Pirmajā čempionāta spēlē Latvijas U-18 izlase ar 2:4 piekāpās Šveicei. Vārtus guva Anrī Ravinskis un Dans Ločmelis.

Tikmēr kanādieši pirmajā mačā ar 12:1 sagrāva Zviedriju. “Hat-trick” šajā mačā Šeinam Vraitam, bet divus vārtus un tikpat rezultatīvas piespēles iekrāja Brends Klārks.

Abas izlases pēdējo reizi savā starpā tikās pirms diviem gadiem pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā. Toreiz Harijs Brants desmit minūtes pirms spēles beigām panāca 1:2, bet Latvijas U-18 izlase piedzīvoja zaudējumu ar cienījamo 1:3.

Kopumā abas izlases pasaules junioru čempionātos kopš 2010.gada tikušās četrreiz, visos mačos uzvaru svinot kanādiešiem. Sāpīgākais zaudējums piedzīvots 2015.gadā, kad Kanādas U-18 valstsvienība bija pārāka ar 11:6.

A apakšgrupā trīs punkti ir četrām izlasēm, bet kanādieši šajā pulkā ir vienīgie, kuri aizvadījuši vienu spēli. Latvija ar vienu zaudējumu ir pēdējā jeb piektā.

Pasaules čempionāts elites divīzijā ASV pilsētā Frisko norisināsies no 26.aprīļa līdz 6.maijam. Ceturtdaļfināla spēles paredzētas 3.maijā, bet pusfināli divas dienas vēlāk. Spēle par trešo vietu un zelta mačs paredzēts 6.maijā.

Pēc spēles ar Kanādu Latvijas U-18 izlasei nākamajā dienā jātiekas ar Baltkrieviju. 1.maijā grupu turnīru Latvijas valstsvienība noslēgs ar spēli pret Zviedriju.

Čempionāts elites divīzijā noris ar desmit komandu līdzdalību, kas sadalītas divās apakšgrupās. Pēc pamatturnīra noslēguma ceturtdaļfinālā iekļūs katras grupas četras spēcīgākās komandas. Ceturtdaļfinālā savā starpā tiksies A grupas uzvarētāja un B grupas ceturtās vietas ieguvēja, B apakšgrupas līdervienība spēkosies ar vājāko A grupas komandu, bet otrās vietas ieguvēja tiksies ar otras grupas trešajā pozīcijā esošo izlasi.

Salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, šoreiz turnīra vājākajai komandai nebūs jāpamet elites divīzija.

Pērn Covid-19 izplatības dēļ pasaules čempionāts U-18 vecuma grupā elites divīzijā nenotika.

Latvijas U-18 izlases sastāvs dalībai pasaules čempionātā elites divīzijā:

vārtsargi – Kārlis Mežsargs, Linards Lipskis (abi – Hokeja skola “Rīga”), Marks Slavinskis (Daugavpils “Dinaburga”);

aizsargi – Bogdans Hodass (“Sport U-20”, Somija), Vladimirs Zaicevs (“Dinaburga”), Uvis Silvers Lazarenoks (HS “Rīga”/”Liepāja”), Gustavs Ozoliņš, Niks Feņenko, Rihards Simanovičs, Roberts Andersons, Artjoms Kadņikovs (visi – HS “Rīga”);

uzbrucēji – Martins Laviņš (“Baltie Vilki”/HS “Rīga”), Sandis Vilmanis (“Lulea”, Zviedrija/HS “Rīga”), Kristians Sāmītis (Stavangeras “Oilers”, Norvēģija), Ričards Briņecs (“Zemgale”/LLU), Darels Dukurs (“Langnau U-20”, Šveice), Dans Ločmelis (“Lulea”, Zviedrija/”Mogo”/LSPA), Roberts Cjunskis (“Lugano U-20”, Šveice), Pēteris Purmalis, Ģirts Silkalns, Anrī Ravinskis, Kristaps Kristiņš, Klāvs Veinbergs, Rainers Dārziņš, Mārtiņš Šulcs (visi – HS “Rīga”).