Latvijas izlasei divi neieskaitīti vārti, bet izcīnīts panākums pret Itālijas izlasi

Latvijas hokeja izlase, likmetv
24. maijs, 2021, 18:29
Latvijas hokeja izlase | Foto: REUTERS/Vasily Fedosenko

Pasaules hokeja čempionātā Latvijas izlase ar 3:0 vairāku neizmantotu iespēju mačā pārspēja Itāliju.

Jau no mača sākuma nospiedošs pārsvars piederēja mūsu izlasei, kas veidoja vairākus bīstamus uzbrukumus pie Itālijas vārtiem. Vienu reizi ripa arī atradās Itālijas vārtos, tomēr tie netika skaitīti, jo pirms Artūra Kuldas izdarītā metiena, Kaspars Daugaviņš neatļauti traucēja pretinieku vārtsargam.

Spēles otrajā trešdaļā Latvija grieza pamatīgus virpuļus pie pretinieku vārtiem, tomēr realizācija mūsu spēlētājiem kliboja. Perioda vidū beidzot izdevās gūt vārtus, kad pēc Renāra Krastenberga cīņas pa ripu to ieguva Mārtiņš Karsums, kura pirmo metienu vārtsargs atvairīja, bet pats Karsums tika pie ripas pirmais un raidīja vārtu stūrī.

Perioda gaitā ripa arī trešo reizi nonāca Itālijas izlases vārtos, bet tos Miks Indrašis guva pēc spēriena ar kāju, kas hokejā ir aizliegts.

Trešo periodu Latvija iesāka mazākumā un Itālijai izdevās gūt vārtos, taču arī tie skaitīti netika. Par varoņiem kļuva Latvijas izlases videotreneri Pēteris Groms un Raimonds Vilkoits, kas pamanīja, ka Itālijas izlasei ir bijusi zona un mudināja Bobu Hārtliju prasīt “challange”, kas izrādījās pozitīvs mūsu valstsvienībai.

Tuvojoties mača beigām abas vienības aktivizējās hokejam kļūstot atklātākam un kļūdām bagātākam. Divas minūtes pirms beigu sirēnas Itālija nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, ko mūsu hokejistiem izdevās realizēt divas reizes. Vispirms precīzs bija Lauris Dārziņš, bet precīzi minūti vēlāk otros vārtus mačā guva Mārtiņš Karsums.

Latvija pa Itālijas vārtiem izdarīja 44 metienus, kamēr pa Ivara Punnenova sargātajiem vārtiem tika izdarīti 12 raidījumi.

Šis kļuva par otro Latvijas hokejistu panākumu trīs dueļos ar septiņiem punktiem uz brīdi izvirzoties grupas galvgalī. 20:15 mūsu grupā spēli aizvadīs Vācijas un Kanādas izlases.