Latvijas hokeja izlase atklāšanas spēlē veido vēsturi un izcīna sauso panākumu pret Kanādu

Latvijas hokeja izlase, likmetv
21. maijs, 2021, 21:54
Latvijas hokeja izlase | Foto: The Baltic Times

Pasaules hokeja čempionāta atklāšanas mačā Latvijas hokeja izlase pārsteidza hokeja pasauli un ar 2:0 pārspēja Kanādas izlasi.

Spēles sākumā pārsvars piederēja Kanādas izlasei, tomēr simtprocentīgus momentus pie saviem vārtiem neļāvām izveidot. Arī mūsu izlase veidoja vairākus momentus un ar aktīvu spēli nopelnīja vairākumu. To gan izmantot neizdevās. Perioda laikā arī Kanāda tika pie iespējas spēlēt vairākumā, bet Latvijas izlase ļoti labi aizsargājās, nosargājot savus vārtus neskartus.

Minūti un 52 sekundes līdz perioda beigām Latvijas izlase guva vēl vienu iespēju spēlēt pieciem pret četriem kanādiešiem. Šoreiz to izdevās realizēt, kad 1,5 sekundes līdz pirmās trešdaļas beigām precīzu metienu izdarīja Miks Indrašis. Rezultatīvas piespēles Ronaldam Ķēniņam un Ralfam Freibergam.

Pirmajā periodā pa mūsu izlases vārtiem tika veikti 13 metieni, bet pa Kanādas vārtiem izdarīti četri raidījumi.

Otrā perioda ievadā noraidījumu nopelnīja Renārs Krastenbergs, bet bīstamākais moments padevās tieši latviešiem, kad Rihards Marenis izrāvās viens pret Dārsiju Kemperu, tomēr metiens neizdevās precīzs.

Pēc spēlētām astoņām minūtēm un 39 sekundēm vārtu priekšā veiksmīgi cīnījās Oskars Batņa, kurš pielika nūju Ronalda Ķēniņa metienam un otro reizi lika kanādiešiem ņemt ripu laukā no saviem vārtiem. Oskars kļuva par 76. hokejistu Latvijas valstsvienībā, kurš spējis pārspēt pretinieku vārtsargu pasaules čempionātos elites divīzijā.

Atlikušajā trešdaļas laikā vairs bīstami momenti ne pie vienas no komandu vārtiem neradās.

Trešo periodu ar vairākumu varēja sākt Latvijas izlase, tomēr tajā īstu momentu nebija. Trešajā periodā Latvija spēlēja uz rezultāta noturēšanu nevis vārtu gūšanu.

Pēdējā perioda gaitā abas vienības apmainījās ar noraidījumiem, bet momentus neizveidoja.

Kad atlikušas bija trīs minūtes līdz spēles beigām, Dārsijs Kempers devās malā, Kanādas izlasei spēlējot sešiem pret pieciem. Latvijas izlasei bija trīs lieliskas iespējas raidīt ripu tukšos vārtos, labākajai esot Kasparam Daugaviņam, bet to realizēt neizdevās.

Fantastisku spēli aizvadīja pasaules čempionātu debitants, vārtsargs Matīss Kivlenieks, kurš tika galā ar visiem 38 pretinieku metieniem pa saviem vārtiem. Kanādas vārtu vīrs atvairīja 15 no 17 Latvijas metieniem.

Jau rīt Latvijas izlase plkst. 20:15 tiksies ar Kazahstānu, kuriem tā būs pirmā spēle čempionātā.