Latvija viesojas Melnkalnē – vai izdosies revanšs?

Latvijas futbola izlase, likmetv
6. septembris, 2021, 13:32

Latvijas futbola izlase otrdienas vakarā plkst. 21:45 ar spēli Podgoricā pret Melnkalnes valstsvienību aizvadīs trešo un noslēdzošo pasaules kausa kvalifikācijas turnīra spēli septembra ciklā.

Pēdējo gadu laikā abas valstsvienības savā starpā tikušās divas reizes. 2020. gada oktobra sākumā pārbaudes spēles ietvaros uzvarētājs netika noskaidrots – 1:1. Mača 26. minūtē Igors Tarasovs izvirzīja vadībā latviešus, un tāds rezultāts bija līdz pat kompensācijas laika sākumam, kad melnkalniešiem izdevās raidīt bumbu vārtos.

Otrā spēle bija jau šī kvalifikācijas turnīra ievadā 24. martā Rīgā. Jānis Ikaunieks atklāja rezultātu 40. minūtē, taču principā jau nākamajā uzbrukumā Melnkalne atbildēja ar savu vārtu guvumu. Nākamā reize, kad kāds no vārtsargiem ņēma bumbu ārā no vārtiem, bija 83. minūtē, kad Melnkalnes futbolists Stevans Jovetičs vēlreiz bija precīzs, tādējādi nodrošinot savas valstsvienības uzvaru ar 2:1.

Septembra spēļu ciklu Latvija iesāka ar visai sarežģītu panākumu savā laukumā pret Gibraltāru – 3:1. Aizvadītajās brīvdienās bija krietni grūtāks pārbaudījums Norvēģijas izskatā, taču liela sagrāve netika piedzīvota – 0:2. Daudz variantu gan mūsējiem nebija, jo bumbas kontrole bija tikai 30%, bet 90 minūšu laikā tika izdarīti tikai divi sitieni pa vārtiem, kamēr norvēģiem tādas iespējas bija 12, kopumā izdarot 23 sitienus.

Melnkalne septembri iesāka ar viesošanos Turcijā. Jau pēc pirmās pusstundas melnkalnieši bija iedzinējos ar 0:2, taču galvas netika nokārtas. Vēl pirmajā puslaikā vieni vārti tika atgūti, savukārt līdz nākamajiem bija ilgi jāgaida, jo kompensācijas laika septītajā minūtē Risto Radunovičs izrāva neizšķirtu un vienu punktu. Nākamajā spēlē pret Nīderlandi nebija daudz variantu, kopumā kapitulējot ar 0:4.

Pēc aizvadītajām piecām cīņām Melnkalnes kontā ir septiņi punkti un ceturtā vieta tabulā, savukārt Latvija ar četriem punktiem ir piektajā pozīcijā.

Bukmeikeri paredz, ka uzvaru izcīnīs Melnkalne, piedāvājot koeficientu 1,44. Kā otrs reālākais scenārijs tiek minēts neizšķirts ( 4,70), savukārt koeficients uz Latvijas otro uzvaru atlases ciklā ir 8,50.