Bezriska likme līdz 50 EUR
Saņemt

Latvija uzzinās pretinieces basketbola Pasaules kausa pirmskvalifikācijā

Latvijas vīriešu basketbola izlase, likmetv
28. aprīlis, 2021, 10:42
Latvijas vīriešu basketbola izlase | Foto: Skaties

Latvijas vīriešu basketbola izlase šodien noskaidros savas pretinieces 2023.gada Pasaules kausa basketbolā Eiropas zonas pirmskvalifikācijas otrajā kārtā.

Izloze Berlīnē sāksies plkst.17.30, tiešraidē to pārraidot Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) oficiālajam “YouTube” kanālam.

Latvijas izlase izsēta pirmajā grozā kopā ar Melnkalni, Ziemeļmaķedoniju un Zviedriju, tādējādi šīs izlases nevarēs tikt ielozētas pretiniekos. Otrajā grozā ir Rumānija, Dānija, Austrija un Šveice, bet trešajā – Baltkrievija, Islande, Portugāle un Slovākija.

No 2023.gada Pasaules kausa basketbolā Eiropas zonas pirmskvalifikācijas otrās kārtas dalībniecēm par Latviju FIBA rangā augstāk ir tikai Melnkalne.

Noslēdzoties 2022.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīram, kļuva zināmas tās astoņas izlases, kas kopā ar vēl četrām komandām augustā cīnīsies par iespēju spēlēt Pasaules kausa kvalifikācijas turnīrā.

No 12 otrās kārtas dalībniecēm FIBA rangā visaugstāk ir Melnkalne, kas ieņem 26.vietu, bet uzreiz aiz tās ir Latvija. Abas izlases ir līdzās arī starp Eiropas komandām, ieņemot attiecīgi 14. un 15.vietu.

Tālāk seko Islande (46.vieta FIBA rangā un 25. Eiropas zonā), Baltkrievija (51., 28.), Ziemeļmaķedonija (52., 29.), Zviedrija (54.,30.), Rumānija (55., 31.), Zviedrija (55., 31.), Dānija (56., 32.), Austrija (57., 33.), Portugāle (58., 34.), Šveice (61., 35.), Slovākija (63., 36.).

Portugāle, Baltkrievija, Islande un Slovākija pārvarēja priekškvalifikācijas pirmo kārtu, bet pārējās astoņas izlases nekvalificējās Eiropas čempionāta finālturnīram. Priekškvalifikācijas pirmajā kārtā apstājās Kipra, Albānija, Kosova un Luksemburga.

Otrajā kārtā 12 izlases tiks sadalītas četrās grupās pa trim komandām katrā. Kvalifikācijas turnīrā, kur spēlēs arī 24 Eiropas čempionāta finālturnīra dalībnieces, vietu izcīnīs pa divām labākajām izlasēm no katras grupas.

2023.gada Pasaules kausa finālturnīrs notiks Japānā, Indonēzijā un Filipīnās. No 32 izlasēm lielākā pārstāvniecība jeb 12 komandas būs no Eiropas.

Autors
LETA
Nacionālā informācijas aģentūra, kas rada uzticamu saturu un sniedz individualizētus pakalpojumus profesionāliem informācijas lietotājiem. Mūsu galvenā vērtība ir pieredzējusī 150 darbinieku komanda. LETA ik dienu rūpējas par to, lai pārbaudītu un no milzīgās informācijas plūsmas atlasītu un piegādātu klientiem.
Raksta vērtējums
-/5
0 balsis