Bezriska likme līdz 50 EUR
Saņemt

Latvija sāks pasaules čempionātu hokejā U18 vecuma grupā

Latvijas U18 hokeja izlase, likmetv
26. aprīlis, 2021, 18:36
Latvijas U18 hokeja izlase | Foto: LHF

Latvijas U-18 hokeja izlase ASV pasaules čempionātā elites divīzijā pirmajā spēlē tiekas ar vienaudžiem no Šveices.

Spēle starp abām komandām notiks naktī uz otrdienu plkst.4 pēc Latvijas laika.

Bez Latvijas un Šveices A grupā spēlēs arī Zviedrija, Kanāda un Baltkrievija, bet B grupā iekļautas Vācija, ASV, Krievija, Čehija un Somija.

Abas izlases pēdējo reizi savā starpā tikās 2017.gadā pasaules čempionātā, šajā spēlē ar 4:0 uzvaru izcīnot šveiciešiem. Valstsvienības junioru meistarsacīkstēs savā starpā tikās arī iepriekšējos divos gados, uzvaras dalot uz pusēm.

Latvijas U-18 valstsvienība Šveici pasaules junioru čempionātā pēdējo reizi uzvarēja 2012.gadā. Toreiz Edgars Kulda guva uzvaras vārtus spēlē, kas noslēdzās ar rezultātu 4:2.

Sestdien Latvijas U-18 izlase ASV aizvadīja pārbaudes spēli pret vienaudžiem no Vācijas, kas piekāpās ar 1:5. Vārtus šajā mačā guva Niks Feņenko, Ģirts Silkalns, Anrī Ravinskis, Klāvs Veinbergs un Darels Dukurs.

Iepriekš divās pārbaudes spēlēs Latvijā U-18 izlase ar 1:5 un 1:6 atzina Latvijas hokeja izlases kandidātu pārākumu.

Pasaules čempionāts elites divīzijā ASV pilsētā Frisko norisināsies no 26.aprīļa līdz 6.maijam. Ceturtdaļfināla spēles paredzētas 3.maijā, bet pusfināli divas dienas vēlāk. Spēle par trešo vietu un zelta mačs paredzēts 6.maijā.

Divas dienas pēc mača ar Šveici Latvijas izlasei paredzēta cīņa ar Kanādu, bet 29.aprīlī jātiekas ar Baltkrieviju. 1.maijā grupu turnīru Latvijas valstsvienība noslēgs ar spēli pret Zviedriju.

Pērn Covid-19 izplatības dēļ pasaules čempionāts U-18 vecuma grupā elites divīzijā nenotika.

Latvijas U-18 izlases sastāvs dalībai pasaules čempionātā elites divīzijā:

vārtsargi – Kārlis Mežsargs, Linards Lipskis (abi – Hokeja skola “Rīga”), Marks Slavinskis (Daugavpils “Dinaburga”);

aizsargi – Bogdans Hodass (“Sport U-20”, Somija), Vladimirs Zaicevs (“Dinaburga”), Uvis Silvers Lazarenoks (HS “Rīga”/”Liepāja”), Gustavs Ozoliņš, Niks Feņenko, Rihards Simanovičs, Roberts Andersons, Artjoms Kadņikovs (visi – HS “Rīga”);

uzbrucēji – Martins Laviņš (“Baltie Vilki”/HS “Rīga”), Sandis Vilmanis (“Lulea”, Zviedrija/HS “Rīga”), Kristians Sāmītis (Stavangeras “Oilers”, Norvēģija), Ričards Briņecs (“Zemgale”/LLU), Darels Dukurs (“Langnau U-20”, Šveice), Dans Ločmelis (“Lulea”, Zviedrija/”Mogo”/LSPA), Roberts Cjunskis (“Lugano U-20”, Šveice), Pēteris Purmalis, Ģirts Silkalns, Anrī Ravinskis, Kristaps Kristiņš, Klāvs Veinbergs, Rainers Dārziņš, Mārtiņš Šulcs (visi – HS “Rīga”).

Autors
LETA
Nacionālā informācijas aģentūra, kas rada uzticamu saturu un sniedz individualizētus pakalpojumus profesionāliem informācijas lietotājiem. Mūsu galvenā vērtība ir pieredzējusī 150 darbinieku komanda. LETA ik dienu rūpējas par to, lai pārbaudītu un no milzīgās informācijas plūsmas atlasītu un piegādātu klientiem.
Raksta vērtējums
-/5
0 balsis