Latviešu basketbolisti rezultatīvi komandu duelī

Ojārs Siliņš, likmetv
22. aprīlis, 2021, 22:17
Ojārs Siliņš | Foto: Sportando

Latvijas basketbolists Ojārs Siliņš ceturtdien guva 14 punktus Nursultanas “Astana” uzvarā Vienotās līgas spēlē pār Zelona Guras “Stelmet Enea”, kurai 21 punktu sakrāja Rolands Freimanis un desmit – Jānis Bērziņš.

Nursultanas “Astana” savā laukumā pārspēja Zelona Guras “Stelmet Enea” ar 88:82 (20:23, 19:14, 22:24, 27:21).

Spēles beigās Bērziņš ar precīzu trīspunktu metienu un Freimanis ar diviem iemestiem soda metieniem samazināja viesu deficītu līdz 81:82, bet spēli ar četriem iemestiem soda metieniem pēc kārtas Nursultanas vienības labā pabeidza Džeremaija Hils, kurš ar 26 punktiem, septiņām atlēkušajām bumbām, 11 rezultatīvām piespēlēm, deviņiem izprovocētiem pārkāpumiem, bet arī septiņām kļūdām kļuva par mača rezultatīvāko spēlētāju.

Siliņš mājinieku rindās spēlēja 25 minūtes un 54 sekundes, kuru laikā realizēja abus divpunktu metienus, trīs no sešiem tālmetieniem un vienu no diviem “sodiņiem”. Viņš arī izcīnīja piecas atlēkušās bumbas, divreiz rezultatīvi piespēlēja, pieļāva vienu kļūdu un reizi bloķēja pretinieka metienu. Siliņš divreiz pārkāpa noteikumus, izprovocēja vienu pārkāpumu pretiniekam un sakrāja efektivitātes koeficientu 17.

Otrs rezultatīvākais mača dalībnieks Freimanis laukumā pavadīja 38 minūtes un 16 sekundes, kuru laikā izpildīja pa sešiem divpunktu, trīspunktu un soda metieniem, ar 50% efektivitāti realizējot metienus no spēles un grozā raidot visus soda metienus. Viņš arī izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas, pa četrām reizēm rezultatīvi piespēlēja un pārķēra bumbu, trīsreiz bloķēja pretinieku metienus, reizi kļūdījās, izprovocēja pretiniekiem sešas personiskās piezīmes un spēli noslēdza ar labāko efektivitātes koeficientu mačā 32.

Bērziņš nospēlēja 22 minūtes un 50 sekundes, grozā raidot trīs no pieciem trīspunktu metieniem un vienu no četriem soda metieniem, kā arī aizmeta garām grozam abus divpunktu metienus. Viņš arī izcīnīja divas atlēkušās bumbas, vienreiz pārķēra bumbu, nopelnīja trīs personiskās piezīmes, izprovocēja divas piezīmes pretiniekiem un spēli noslēdza ar efektivitātes koeficientu seši.

Polijas komanda ar 13 uzvarām 24 mačos ieņem sesto pozīciju, bet Nursultanas “Astana” vienībai ar Siliņu ierindā ir seši panākumi 23 cīņās un 12.vieta.

Tāpat kā iepriekšējā sezonā, arī šajā regulārajā turnīrā startē 13 komandas – deviņas no Krievijas, kā arī pa vienai vienībai no Igaunijas, Baltkrievijas, Kazahstānas un Polijas. Otro sezonu pēc kārtas turnīrā nepiedalās “VEF Rīga” komanda.

2019./2020.gada līgas sezona sezona priekšlaicīgi noslēdzās koronavīrusa radītās pandēmijas dēļ, čempionu nenoskaidrojot. Čempionāta pārtraukšanas brīdī pirmajā vietā bija Maskavas apgabala “Himki”, bet otro vietu ieņēma Maskavas CSKA.