Kučerovam lieliska atgriešanās laukumā (VIDEO)

Ņikita Kučerovs, likmetv
17. maijs, 2021, 11:13
Ņikita Kučerovs | Foto: NHL

Krievijas uzbrucējs Ņikita Kučerovs svētdien pirmo reizi šosezon kāpa uz ledus un ar trim rezultativitātes punktiem palīdzēja savai komandai Tampabejas “Lightning” izcīnīt uzvaru pirmajā Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa izcīņas spēlē.

“Lightning” viesos ar 5:4 (1:2, 2:0, 2:2) uzvarēja Floridas “Panthers” un sērijā līdz četrām uzvarām izvirzījās vadībā ar 1-0.

Kučerovam 29.decembrī tika veikta iegurņa operācija, tāpēc hokejists regulārajā čempionātā laukumā nedevās. Svētdien savā atgriešanās spēlē hokejists guva divus vārtus un reizi rezultatīvi piespēlēja.

Uzvaru Tampabejas komandai minūti un 14 sekundes līdz pamatlaika beigām izrāva Breidens Points, kurš izslidoja vienatnē ar vārtsargu. Arī viņam divi vārti.

Aizsargs Viktors Hedmans nopelnīja trīs rezultatīvas piespēles, bet par vienu mazāk Stīvenam Stemkosam un Raienam Makdonam. Floridas komandā 1+2 Džonatanam Huberdo, vārti un viena piespēle Aleksandram Barkovam un Ovenam Tipetam, bet Kīts Jendls nopelnīja divas piespēles.

Vieni vārti uzvarai bija nepieciešami Minesotas “Wild”, kas viesos ar 1:0 (0:0, 0:0, 0:0, 1:0) pagarinājumā uzvarēja Vegasas “Golden Knights”. Sērijā līdz četrām uzvarām “Wild” ir vadībā ar 1-0.

Ar spēcīgu metienu no “ūsiņām” Marku Andrē Flerī, kurš svētdien atvairīja 29 no 30 metieniem, pārspēja Joels Ēriksons Eks.

Kems Talbots “Wild” vārtos noķēra visus 42 metienus.

Tikmēr regulārā čempionāta spēlē Vankūveras “Canucks” mājās ar 5:6 (0:1, 1:4, 4:0, 0:1) papildlaikā zaudēja Kalgari “Flames”.

Divi vārti Endrū Mandžiapanem, ar 1+1 izcēlās Džošs Leivo un Elīass Lindholms, taču divas rezultatīvas piespēles Mikaelam Baklundam. Vankūveras komandā Džonatans Taners Millers guva vārtus un divreiz rezultatīvi piespēlēja, divi “goli” Brokam Beseram, bet Kvins Hjūzs nopelnīja trīs piespēles.

Jau ziņots, ka Latvijas uzbrucējs Teodors Bļugers kopā ar Pitsburgas “Penguins” komandu svētdien piedzīvoja zaudējumu NHL Stenlija kausa izcīņas pirmajā spēlē.

“Penguins” Austrumu divīzijas pusfināla pirmajā spēlē mājās ar 3:4 (1:1, 1:0, 1:2, 0:1) pagarinājumā zaudēja Ņujorkas “Islanders”, sērijā līdz četrām uzvarām nonākot iedzinējos ar 0-1.

Bļugers svētdien spēlēja 18 minūtes un 48 sekundes, no tām vienu minūti un 25 sekundes mazākumā. Viņš trīsreiz meta pa vārtiem, pielietoja trīs spēka paņēmienus, pārtvēra vienu ripu, uzvarēja sešos no deviņiem iemetieniem un cīņu noslēdza ar negatīvu lietderības koeficientu.

Komandas paliks turpat Pitsburgā, kur otrdien aizvadīs sērijas otro spēli.

Ierasti NHL regulārajā čempionātā komandas katra aizvada pa 82 mačiem, taču šajā sezonā vienības katra izspēlēja 56 dueļus.