40 EUR bezriska likme
Saņemt

Krievijas deputāts par karogu nomaiņu: Latvija ir maza, nabadzīga valstiņa, kura nav vajadzīga ne Eiropas Savienībai, ne NATO

Dmitrijs Sviščevs, likmetv
25. maijs, 2021, 18:41
Dmitrijs Sviščevs | Pan Pacific Agency

Krievijas fiziskās kultūras, sporta, tūrisma un jaunatnes lietu komisijas loceklis, deputāts Dmitrijs Sviščevs izteicies par Latvijas lēmumu nomainīt Baltkrievijas karogu pret opozīcijas atbalstīto balti-sarkani-balto pasaules čempionāta laikā.

Nedaudz agrāk Krievijas karogs tika nomainīts arī pret Krievijas Olimpiskās komitejas karogu.

“Pēc karogu nomaiņas, sports kā nozare var mainīties. Tas tika radīts, lai valstis apvienotos un kļūtu par draugiem. Kari ir beigušies, bet mums ir sporta arēnas, kurās notiek politiskās cīņas, tā tam nevajadzētu būt,” iesāka Sviščevs.

“Ja Latvijas un Rīgas vadībai pietiks prāta, tad viņi atvainosies Krievijas, Baltkrievijas un Starptautiskās hokeja federācijai. Viņiem obligāti ir jāatvainojas un jāatzīst sava kļūda, ja tas nenotiks, tā būs uzskatāma par avantūru un provokāciju, lai nopelnītu naudu.”

Deputāts veltīja nepavisam glaimojošus vārdus Latvijas valstij: “Tā ir maza, nabadzīga valstiņa, kas nav vajadzīga ne Eiropas Savienībai, ne NATO un viņi bojā attiecības ar visām kaimiņvalstīm. Viņiem varētu būt labas attiecības ar Baltkrieviju, bet viņi tā rīkojas, lai viņu partneri Ziemeļatlantijas blokā pievērstu uzmanību. Tas nepavisam nav saistīts ar sportu.”

Zināms, ka vakar Rīgas mērs Mārtiņš Staķis un ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs pie viesnīcas, kurā mitinās pasaules čempionāta dalībvalstis, protestējot pret Baltkrievijas prezidenta Aleksandra Lukašenko veikto lidmašīnas nolaupīšanu, lai aizturētu vienu no opozīcijas žurnālistiem, noņēma Baltkrievijas oficiālo un pacēla opozīcijas atbalstīto balti-sarkani-balto karogu.

Šāda rīcība nepatika arī Starptautiskās ledus federācijas prezidentam Renē Fāzelam, kurš pieprasīja vai nu Baltkrievijas oficiālā karoga atgriešanu, vai IIHF karogu noņemšanu. Uz šo prasību Rīgas mērs atbildēja ar Starptautiskās ledus federācijas karogu noņemšanu.

Autors
Roberts Ūdris - Redaktors
Redaktors
Roberts ir sporta satura radītājs: darbojas kā freelance žurnālists vairākos Latvijas vadošajos medijos, īpašu uzmanību pievēršot basketbolam. Viņam sveša nav iGaming nozare, kurai jau vairāku gadu garumā Roberts gatavo materiālus par sporta notikumiem, sporta likmēm un prognozēm.
Raksta vērtējums
-/5
0 balsis