Bezriska likme līdz 50 EUR
Saņemt

Kanādas izlases treneris: Bez šaubām viņu vārtsargs šodien demonstrēja teicamu spēli

Žerārs Galāns, likmetv
21. maijs, 2021, 23:52
Žerārs Galāns | Foto: NHL

 Latvijas vīriešu hokeja izlase piektdien laukumā smagi strādāja un savu uzvaru nopelnīja, uzskata Kanādas valstsvienības galvenais treneris Žerārs Galāns.

Jau ziņots, ka Latvijas hokejisti piektdien “Arēnā Rīga” 2021.gada pasaules čempionāta pirmajā spēlē ar rezultātu 2:0 (1:0, 1:0, 0:0) uzvarēja Kanādu.

Latvijas hokejisti Kanādu, kas Rīgā ieradusies ne optimālajā sastāvā, pārspēja pirmo reizi vēsturē.

Vārtus Latvijas izlases labā guva Miks Indrašis un Oskars Batņa, bet divreiz rezultatīvi asistēja Ronalds Ķēniņš. Vārtsargs Matīss Edmunds Kivlenieks atvairīja visas pretinieku mestās ripas, neitralizējot 38 metienus.

“Nekādā gadījumā nebija tā, ka mēs nenovērtējām Latvijas izlasi. Zinājām, ka tā ir laba komanda. Mums bija treniņi, lai sagatavotos šai spēlei. Mačs bija ļoti līdzīgs. Latvijas izlase šodien smagi strādāja un savu uzvaru nopelnīja. Pazīstam Bobu Hārtliju un to, kā viņš trenē,” pēcspēles preses konferencē stāstīja Galāns.

Viņa skatījumā Latvijas izlase spēlējusi īstu Ziemeļamerikas hokeju.

“Viņi labi turēja ripu, spēlēja “forčekā”, labi strādāja aizsardzības zonā. Bez šaubām viņu vārtsargs šodien demonstrēja teicamu spēli. Mums bija 38 metieni, bet ar nevienu no tiem nespējām viņu pārspēt. Esmu apmierināts par savu komandu, jo mums nebija pārbaudes spēļu un daudz treniņu. Būtu veiksmīgākas epizodes, rezultāts būtu pavisam citādāks. Taču es nekādā veidā nemēģinu noniecināt pretiniekus – viņi spēlēja labi,” skaidroja Galāns.

Izlasei no viesnīcas dodoties uz spēli, hokeja dzimtenes spēlētājus sveica vairāki līdzjutēji, kuru vidū bija arī Latvijā dislocētie Kanādas karavīri.

“Esam ļoti lepna valsts, un bija patīkami redzēt, ka mūs atbalsta karavīri. Esam ļoti pateicīgi par to, ko viņi dara mūsu labā – viņi ir īsti varoņi. Ļoti novērtējam to, ka viņi savā brīvajā laikā ierodas mūs atbalstīt,” par karavīru atbalstu gandarīts bija Brendons Pirri.

Arī viņš atzīmēja, ka Latvijas izlase aizvadījusi labu maču.

“Zinājām, ka viņi spēlēs cieši aizsardzībā un to, ka izlasei ir labs vārtsargs. Mača gaitā pakāpeniski sapratām, kā nogādāt ripu līdz vārtiem un bijām tuvu vārtu guvumam. Ir lietas, ko no šīs spēles varam mācīties. Zinām, kā varam spēlēt un spēlēsim nākamajos mačos,” uzsvēra Pirri.

Abas komandas spēlē B apakšgrupā, kur mači notiek “Arēnā Rīga”. Dienas pirmajā mačā Vācija ar rezultātu 9:4 uzveica Itāliju.

Sestdien Latvija mēros spēkus ar Kazahstānu, pirmdien tiksies ar Itāliju, pēc divu dienu atpūtas 27.maijā būs mačs ar ASV, nākamajā dienā pretī stāsies Norvēģija, 30.maijā būs spēkošanās ar Somiju, bet 1.jūnijā – ar Vāciju.

Latvijas hokeja izlase šodien uzsāka savu 24.pasaules čempionātā augstākajā divīzijā.

Autors
LETA
Nacionālā informācijas aģentūra, kas rada uzticamu saturu un sniedz individualizētus pakalpojumus profesionāliem informācijas lietotājiem. Mūsu galvenā vērtība ir pieredzējusī 150 darbinieku komanda. LETA ik dienu rūpējas par to, lai pārbaudītu un no milzīgās informācijas plūsmas atlasītu un piegādātu klientiem.
Raksta vērtējums
-/5
0 balsis