Kādu pretestību Latvija izrādīs Holannam un Norvēģijai?

Latvijas futbola izlase, likmetv
2. septembris, 2021, 13:21

Latvijas futbola izlase sestdien plkst. 19:00 aizvadīs pasaules kausa kvalifikācijas spēli “Daugavas” stadionā ar Norvēģijas izlasi, kuras rindās būs viens no labākajiem uzbrucējiem pasaulē Ērlings Holanns.

Septembra pirmajā dienā abas valstsvienības aizvadīja ceturtās spēles kvalifikācijā. Latvieši savā laukumā mocījās ar Gibraltāru, beigās tiekot pie panākuma ar 3:1, lai gan vēl līdz 85. minūtei rezultāts uz tablo bija 1:1. Liels nopelns panākumā ir Vladislavam Gutkovskim, kurš divreiz izvirzīja Latviju vadībā, bet trešo naglu pretinieku zārkā ielika Andrejs Cigaņiks.

Norvēģija arī savā laukumā spēlēja pret Nīderlandi. Supertalants Holanns spēles 20. minūtē atklāja rezultātu, taču 16 minūtes vēlāk viesi no Nīderlandes izlīdzināja rezultātu. Lai gan kopumā nīderlandieši uzbruka aktīvāk un krietni vairāk kontrolēja bumbu, vārti vairāk netika gūti, līdz ar to katra komanda ieguva pa punktam.

Pēc aizvadītajām četrām cīņām Latvijas kontā ir četri punkti, kas dod priekšpēdējo jeb piekto vietu G grupā, kamēr Norvēģija izcīnījusi septiņus punktus un kopā ar Nīderlandi un Melnkalni dala 2. līdz 4. vietu. Grupas līdere ar astoņiem punktiem ir Turcija.

Protams, ka galvenā zvaigzne Norvēģijas izlasē ir Holanns. 2000. gadā dzimušais spēlētājs šosezon, pārstāvot Dortmundes “Borussia”, piecās spēlēs paspējis atzīmēties jau ar sešiem vārtu guvumiem, no kuriem trīs ir Bundeslīgā, bet atlikusī puse – Vācijas kausā. Tāpat norvēģa kontā ir trīs rezultatīvas piespēles. Pēc “Transfermarkt.com” datiem Holanns pašlaik ir otrs vērtīgākais spēlētājs pasaulē aiz Kiliana Mbapē, un norvēģa vērtība tiek lēsta 130 miljonu eiro vērtībā.

Savā starpā Latvijas un Norvēģijas izlases tikušās tikai pagājušā gadsimta noslēgumā. 2000. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā Latvija izbraukumā vispirms pārspēja norvēģus ar rezultātu 3:1, taču gadu vēlāk savā laukumā piekāpās ar 1:2.

Sestdienas divkaujā par pārliecinošu favorīti bukmeikeri uzskata Norvēģiju, piedāvājot koeficientu 1,33 uz norvēģu panākumu. Neizšķirta iestāšanās novērtēta ar koeficientu 5,50, savukārt Latvijas izlases uzvaras koeficients ir visai iespaidīgais 11,00.