40 EUR bezriska likme
Saņemt

Hārtlijs: Pēteris Groms uzreiz pateica, ka ir bijusi aizmugure

Bobs Hārtlijs, likmetv
24. maijs, 2021, 19:53
Bobs Hārtlijs | Foto: Natalia Fedosenko/TASS

 Latvijas izlase pasaules čempionāta spēlē Rīgā pret Itāliju turpināja meklēt ceļu uz uzvaru par spīti tam, ka ilgu laiku rezultāts bija neizšķirts, bet pēc tam Latvija bija minimālā vadībā, pēcspēles preses konferencē uzsvēra komandas galvenais treneris Bobs Hārtlijs.

Jau ziņots, ka Latvijas izlase pirmdien pasaules čempionāta B apakšgrupas trešajā spēlē “Arēnā Rīga” ar 3:0 (0:0, 1:0, 2:0) uzvarēja Itāliju.

Divus vārtus Latvijai iemeta Karsums, vienus – Lauris Dārzņš.

Treneris Hārtlijs pēc spēles uzsvēra, ka komanda parādīja raksturu, jo spēle nebija viegla.

“Mums divus vārtus neieskaitīja, neieskaitīja pamatoti, taču bija jāturpina spēlēt. Turpinājām kontrolēt spēli un sekot spēles plānam. Labi atcerējāmies, ka itāļi Vācijai iemeta četrus “golus”,” teica Hārtlijs.

Vienreiz neieskaitīja arī itāļu gūtos vārtus trešās trešdaļas sākumā, kas būtu novedis pie neizšķirta 1:1.

“Video tiesnesis Pēteris Groms uzreiz pateica, ka ir bijusi aizmugure. Uzticējos viņam un liku tiesnešiem to pārbaudīt, jo tie puiši nav pirmo dienu šajā biznesā,” par epizodi ar atkārtojuma pieprasīšanu, kas beidzās ar atceltiem itāļu vārtiem aizmugures stāvokļa dēļ, teica Hārtlijs.

Viņš uzteica Ivara Punnenova darbību vārtos, kuram iepriekš vairāk spēlēt pasaules čempionātos par vienu aizvadīto spēli ir traucējuši vairāki faktori, tai skaitā savainojumi.

“Punnenovs ir cīnītājs. Viņam iepriekš nav īsti bijis iespējas spēlēt čempionātos. Tagad, kaut arī Kivlenieks spēlēja pirmās divas spēles, devām iespējas Punnenovam. Un spēle viņam nebija viegla, jo bija jābūt pastāvīgā uzmanībā un jāseko, vai nebūs kāda rikošeta, vai ripa nokļūs līdz vārtiem,” “sausā” nostāvējušo vārtsargu uzteica Hārtlijs, piebilstot, ka šajās sacensībās vārtsargu faktors vispār ir viens no nozīmīgākajiem uzvaru kaldinātājiem – ne tikai Latvijas izlasē.

Tāpat Kanādas speciālists atzīmēja Mārtiņa Karsuma un Laura Dārziņa pieredzi, palīdzot viņiem izmantot savas vārtu gūšanas iespējas.

“Itālija katru spēli laukumā strādā 60 minūtes un ar to nopelna cieņu. Gribējām gūt vairāk vārtus, taču šoreiz nesanāca. Tāds ir hokejs,” saka Hārtlijs.

Lūkojoties nākamās cīņas ar ASV virzienā, viņš atzīmēja, ka uzvarētajā mačā pret Kanādu amerikāņi bija “fantastiski ātri”, taču bilda, ka Latvijai būs divas dienas, lai sagatavotos šim mačam.

“Spēles pret lielajām hokeja valstīm vienmēr ir izaicinājums, un šoreiz mums jau ir punkti pret tām. Mēs gribam iekļūt ceturtdaļfinālā, un mums ir vajadzīgi punkti katrā spēlē,” par noskaņu cīņā pret ASV izlasi saka speciālists.

Vārtsargs Punnenovs pēcspēles preses konferencē arī atzina, ka spēle nebija viegla, jo metienu bija maz.

“Skatījāmies video ar itāļu spēlēm, kurā viņi meta no visām pusēm, bet šodien metienu bija mazāk. Bija grūti koncentrēties, jo metienu bija maz. Paldies par neieskaitīto golu videotreneriem,” viņš teica par spēli.

Vērtējot konkurentu Itālijas izlases vārtos, Punnenovs atzīmēja viņa labo darbību vārtos, piebilstot, ka arī iepriekšējā spēlē ar Itāliju pretinieku vārtsargs nospēlēja “nenormāli labi”.

“Šodien viņu vārtsargs redzēja ripas, ko mēs metām, bet mēs nenosedzām viņam skatu vārtu priekšā. Turklāt itāļi arī neļāva tikt pie atlēkušajām ripām,” viņš slavēja preitniekus.

Mārtiņš Karsums atzina, ka nebija viegli, kad rezultāts bija 0:0 un 1:0. “Labi, ka līdz beigām izturējām šo stresaino situāciju. Tomēr tas mums nebija nekas jauns, jo arī divas iepriekšējās spēles bija nervozas un stresainas,” teica divu vārtu autors.

Viņš neslēpa, ka mačs bijis ļoti grūts. “Mēs spēlējām labi, taču nekādi nevarējām iemest vārtus. Mums bija labas iespējas, taču mēs tās nerealizējām. Tomēr uzvara ir uzvara,” spēli raksturoja Karsums.

“Ar ASV būs smaga fiziska spēle. Viņi ir vieni no čempionāta favorītiem. Būs labi jāsagatavojas, lai varētu ar viņiem cīnīties,” piebilda uzbrucējs.

Latvijas valstsvienība čempionātu piektdien iesāka ar sensacionālu uzvaru pār Kanādu (0:2), taču dienu vēlāk “bullīšos” ar 2:3 zaudēja Kazahstānai.

Apakšgrupas līdere ar septiņiem punktiem trīs spēlēs ir Latvija, seši punkti divās spēlēs Vācijai, Kazahstāna un Somija seko ar četriem punktiem, ASV un Norvēģijai ir trīs, bet Kanāda un Itālija, kas aizvadījusi trīs mačus, pagaidām ir bešā.

Pēc divu dienu atpūtas 27.maijā Latvijas izlasei būs mačs ar ASV, nākamajā dienā pretī stāsies Norvēģija, 30.maijā būs spēkošanās ar Somiju, bet 1.jūnijā – ar Vāciju.

Latvijas hokeja izlase aizvada savu 24.pasaules čempionātā augstākajā divīzijā.

Ierasti pasaules čempionāts sākas maija pirmajā nedēļā, bet šogad tas pārcelts uz mēneša beigām, lai nepārklātos ar nacionālo čempionātu izspēli un NHL regulāro turnīru.

2021.gada pasaules čempionāts Rīgā notiks līdz 6.jūnijam.

Autors
LETA
Nacionālā informācijas aģentūra, kas rada uzticamu saturu un sniedz individualizētus pakalpojumus profesionāliem informācijas lietotājiem. Mūsu galvenā vērtība ir pieredzējusī 150 darbinieku komanda. LETA ik dienu rūpējas par to, lai pārbaudītu un no milzīgās informācijas plūsmas atlasītu un piegādātu klientiem.
Raksta vērtējums
-/5
0 balsis