Gagarina kausa fināla otrā spēle: daudz izšķirs pirmie gūtie vārti

Bobs Hārtlijs, likmetv
19. aprīlis, 2021, 22:04
Bobs Hārtlijs | Foto: KHL.ru

Kamēr Latvijas izlase uzsākusi gatavošanos Pasaules čempionātam, tās galvenā trenera Boba Hārtlija prātu noslogo pavisam citas lietas. Kanādas speciālista vadītā Kontinentālās hokeja līgas (KHL) vienība Omskas “Avangard” turpina cīņas Gagarina kausa finālā, kur mērojas spēkiem ar Maskavas CSKA.

Šovakar 19:30 paredzēta finālsērijas otrā spēle. Jau vēstīts, ka fināla pirmo spēli izbraukumā “Avangard” uzvarēja pārliecinoši – 4:1, pēdējo ripu jau raidot tukšos vārtos.

Jāatzīmē, ka Omskas hokejisti, kuri turpina bāzēties no Maskavas netālu esošajā Balašihā, nebija spēles favorīti. Bukmeikeri uz Hārtlija vadītās komandas uzvaru pirms spēles piedāvāja koeficientu mazliet virs 4.

0:2 noslēdzies

CSKA bija aktīvāki, izdarot 29 metienus pa vārtiem, tomēr vērā ņemama statistika ir “Avangard” bloķēto metienu skaits – 21. “Armijnieki” vairāk uzbrukuma, kontrolēja ripu, tomēr momentu realizācija un izcila aizsardzība uzvaras kausu nosvēra par labu Hārtlija padotajiem.

CSKA noteikti uzskatāmi par nākamā mača favorītiem – viņi uzvarēja KHL regulārajā sezonā, kā arī Rietumu konferences “play off” viņiem veicās salīdzinoši vieglāk, kamēr “Avangard”, pusfināla sērijā pret Kazaņas “Ak Bars” aizvadīja visas septiņas spēles, kas komandu nogurdināja gan fiziski, gan mentāli.

“Avangard” regulāro sezonu Austrumos noslēdza kā otrie, sešus punktus atpaliekot no Kazaņas.

Uz sērijas otro spēli bukmeikeri nemaina domas. Mājinieki ir favorīti ar koeficientu 1,80, kamēr “Avangard” iespējas uz panākumu pamatlaikā tiek novērtētas ar 4,15. Neizšķirta opcijai tiek piedāvāts koeficients 4.

“Armijnieki” būs nikni par zaudējumu sērijas ievadā un centīsies izmantot jebkādas noguruma pazīmes “Avangard” nometnē.

CSKA komanda nav pieradusi zaudēt savās mājās. Šajā Gagarina kausa izcīņā Igora Ņikitina vadītā komanda neveiksmes piedzīvojusi tikai divas reizes, abās reizēs atzīstot Jarosļavlas “Lokomotiv” pārākumu konferences pusfināla sērijā.

Komanda spēlē nestabili mačos, kad nākas atspēlēties, bet uzskatāma par labāko komandu līgā, kad jānotur spēles rezultāts, tādēļ var paredzēt, ja Omska atkal spēs atklāt mača rezultātu, tai ir labas izredzes pacīnīties par panākumu, kamēr CSKA vārtu gadījumā var būt pretējs scenārijs.

Omskas trumpis ir vienības emocionālais pacēlums, kas lielā mēra pateicoties pusfināla sērijas uzvarai, kas iedeva lielisku impulsu. Tomēr pastāv jautājums vai vienībai pietiks “degvielas bākā”, lai triumfētu četru uzvaru sērijā pret CSKA.

“Avangard” vienībā lielisku sniegumu demonstrē amerikānis Rīds Bušē, kurš ar rezultatīvu sniegumu atzīmējies 21 no pēdējām 23 spēlēm. Vai viņs turpinās sēriju? Uz to, ka Bušē gūs vismaz vienu punktu, var ar koeficientu 1,70.

Komandām nav daudz traumēto spēlētāju, tomēr nopietnu veselības problēmu dēļ “Avangard” rindās nespēlēs Aleksejs Jemeļins, kamēr čehs Jirži Sekačs, visticamāk, arī šoreiz spēli skatīsies no tribīnēm, jo neiztur konkurenci leģionāru starpā. Atgādinām, ka pieteikumā var atrasties pieci ārzemnieki.

Līdzīga iemesla dēļ CSKA rindās nespēlēs zviedrs Mario Kempe, kamēr vienīgais oficiāli traumētais “armijnieku” rindās ir aizsargs Dmitrijs Samurukovs.

Tomēr jāpiezīmē, ka komandas “play off” laikā reti norāda uz spēlētāju traumām pat ja tādas tiek piedzīvotas.

Interesanti fakti, kas var palīdzēt izdarīt likmi uz šo spēli:

Regulārajā sezonā komandas tikās divas reizes: abās uzvaras izcīnīja CSKA (4:2 un 4:1).

Vēsturiski “Avangard” spējusi ik pa laikam uzvarēt “armijniekus”, tomēr divas reizes pēc kārtas izcīnīt panākumus pret līgas grandu nav izdevies ļoti sen.

Pēdējo reizi divas savstarpējās spēles noslēgt kā uzvarētājiem Omskas komandas hokejistiem izdevās pirms deviņām sezonām – 2011./2012.gada sezonā.

Ja skatamies statistikā, tad interesants ir fakts, ka 7 no 9 iepriekšējām komandu tikšanās reizēm, jau pirmajā periodā tiek atklāts rezultāts un gūti vismaz vieni vārti. Koeficients uz “vairāk par 0,5 pirmajā periodā” – 1,40.

Savukārt iepriekšējās 8 savstarpējās spēlēs novērots, ka spēles otrajā periodā komandas nav spējušas apmainīties ar vārtu guvumiem. Uzlikt uz to, ka otrajā periodā “abas komandas gūs vārtus – nē”, var ar nelielu koeficientu 1,35.

14 no 17 iepriekšējām savstarpējām cīņām, CSKA spējuši gūt vismaz vienus vārtus trešajā periodā.