Eiropas līga – vai “Barcelona” apliecinās favorītes statusu?

Barcelona, likmetv
6. aprīlis, 2022, 16:08

Ierasti, ka UEFA Čempionu līgas nedēļā cīņas norisinās arī UEFA Eiropas līgas laukumos. Ceturtdienas vakarā norisināsies visas četras Eiropas līgas ceturtdaļfināla spēles, un tās solās būt ne mazāk aizraujošas kā Čempionu līgā.

“RB Leipzig” – “Atalanta”

Pirmā spēle sāksies jau plkst. 19:45, kad savā starpā tiksies “RB Leipzig” un “Atalanta”. Ja pārējās komandas martā aktīvi duelējās par iekļūšanu labāko astotniekā, tad Leipciga varēja uzelpot, jo Krievijas uzsākta kara Ukrainā dēļ UEFA izslēdza no dalības šīs zemes komandas, ieskaitot Maskavas “Spartak”, kam bija jāspēlē tieši pret “RB Leipzig”. Pēc izlašu pauzes Leipciga aizvadīja principiālu spēli Vācijas Bundeslīgā un pārliecinoši ar 4:1 pieveica Dortmundes “Borussia”.

“Atalanta” astotdaļfināla pirmajā spēlē ieguva 3:2 vadību pret citu vācu komandu Leverkūzenes “Bayer”. Lai gan atbildes mačs risinājās pretinieku laukumā, “Atalanta” guva vienīgos vārtus un iesoļoja ceturtdaļfinālā. Ceturtdienas vakarā bukmeikeri par favorīti ar koeficientu 1,80 uzskata “RB Leipzig”, savukārt neizšķirts novērtēts ar koeficientu 4,00, bet “Atalanta” panākuma koeficients ir 4,40. Ja runājam par sērijas iznākumu, tad neliela favorīte ir “Leipzig” – attiecīgi 1,75 un 1,98.

“Eintracht” – “Barcelona”

Ja vienā teikumā iekļauj vārdus “Barcelona” un “ceturtdaļfināls”, tad pirmais, kas nāk prātā, ir Čempionu līgas ceturtdaļfināls, taču šajā pavasarī leģendārā Spānijas komanda cīnās par Eiropas līgas trofeju. Nevarētu pat teikt, ka ceļš līdz labāko astotniekam bija viegls, jo savā laukumā vispirms tika spēlēts 0:0 ar “Galatasaray”, bet atbildes spēlē izdevās uzvarēt ar 2:1.

Vēl sarežģītāks ceļš bija “Eintracht”. Pirmo astotdaļfināla spēli pret “Real Betis” savā laukumā izdevās uzvarēt ar 2:1, kas teorijā nozīmēja priekšrocības pirms atbildes mača, tomēr tā nebūt nebija. Līdz pat 90. minūtei “Eintracht” bija vadībā summā, taču tad “Real Betis” guva vārtus, kas nozīmēja vēl 30 minūtes futbola. Mačs bija ļoti tuvu 11 metru soda sitienu sērijai, tomēr kompensācijas laikā no “Real Betis” spēlētāja bumba nokļuva vārtos, un “Eintracht” laimīgi tika tālāk.

Nav nekāds pārsteigums, ka ceturtdienas spēlē Barselona ir izlikta kā favorīte – 1,70. Koeficients, ka pirms atbildes mača rezultāts būs vienāds, ir 4,25, kamēr vismazāk ticamais variants ir “Eintracht” atrašanās vadībā pēc pirmās spēles – koeficients 4,80. Sērijā kopumā bukmeikeri paredz “Barcelona” triumfu – attiecīgi koeficients 1,15 un 5,75.

Bragas “Sporting” – “Rangers”

Visticamākais, ka, skatoties pēc komandām, šis duelis piesaistīs vismazāko līdzjutēju uzmanību, taču tas nenozīmē garlaicību futbola laukumā. “Sporting” marta pirmajā pusē ielika pamatus uzvarai sērijā pār “AS Monaco” (2:0), un atbildes mačā abas vienības apmainījās ar gūtiem vārtiem, kas nemainīja sērijas likteni. “Rangers” astotdaļfinālu uzsāka ar 3:0 panākumu pret “Crvena Zvezda” un izbraukumā piedzīvoja neveiksmi (1:2), bet tas nemainīja lietas būtību.

Bukmeikeri šo pāri ceturtdienas vakarā saskata kā neprognozējamāko. Pirms spēles “Sporting” uzvara novērtēta ar koeficientu 2,42, uz “Rangers”, kas nedēļas nogalē zaudēja lielajā skotu derbijā pret “Celtic”, uzvaru var uzlikt ar koeficientu 3,10, bet neizšķirta koeficients ir 3,40. Sērijas ietvaros lielākas iespējas tikt tālāk tie prognozētas “Rangers” ( 1,55) nevis “Sporting” ( 2,42).

“West Ham” – “Lyon”

Anglijas Premjerlīga pārstāvēta arī Eiropas līgas labāko astotniekā. Londonas “West Ham” pirmajā astotdaļfināla spēlē zaudēja “Sevilla” izbraukumā, bet savā laukumā nedēļu vēlāk ne tikai atspēlējās, bet arī izvirzījās vadībā summā, tādējādi kopumā triumfējot ar 2:1. Liona pirmajā spēlē ieguva minimālo 1:0 pret “Porto”, atbildes spēlē izdevās dubultot pārsvaru, taču beigās panākumus arī ar 2:1.

Pirmās spēles favorīte ar koeficientu 2,12 ir laukuma saimniece “West Ham”. Interesanta situācija novērojama pārējo divu iznākumu sakarā, jo ir bukmeikeri, kas kā otru reālāko iespēju min neizšķirtu, bet citi – “Lyon” uzvaru. Lielākais koeficients tirgū, ka pēc pirmās spēles būs neizšķirts, ir 3,60, savukārt Lionas uzvarai piešķirts koeficients 3,75. Ja gribas prognozēt to, kura komanda spēlēs pusfinālā, tad favorītes nav – abām koeficients 1,90.

“Barcelona” favorīte cīņā par titulu

Kamēr vēl nav dots signāls par maču sākumu, jāapskata arī koeficienti par uzvaru turnīrā. Barselona, kas sezonas otrajā pusē demonstrē jau krietni baudāmāku futbolu, ar koeficientu 2,60 ir galvenā titula pretendente, bet vēl koeficients zem desmit ir uz “RB Leipzig” ( 4,30), “Atalanta” ( 7,00) un “West Ham” ( 7,50).