Eirolīgas “play-off” turpinās: Vai favorītkomandas paklups?

Nihads Dedovičs uzbrukumā, likmetv
22. aprīlis, 2021, 10:24
Nihads Dedovičs uzbrukumā | Foto: 7Days EuroCup

Šovakar, 22. aprīlī, sāksies “Turkish Airlines Euroleague” izslēgšanas kārtas pirmā raunda otrās spēles. Tiks aizvadīti divi mači, viens no tiem risināsies Stambulā, bet otrs Milānā un to sākums attiecīgi 20:00 un 21:45 pēc Latvijas laika.

Vai Stambulas “Anadolu Efes” turpinās dominēt pret “Real”

Ceturtdienas vakarā “Turkish Airlines EuroLeague” ietvaros otro izslēgšanas spēli sērijā aizvadīs Stambulas “Anadolu Efes” un Madrides “Real”. Spēle sāksies 20:00 pēc Latvijas laika.

24 Apr
Vakar 0
Šodien 0
Rīt 0
No records found

Pirmā spēle

Spēlējot savā mājas laukumā Turcijas vienība izcīnīja pārliecinošu panākumu pār Spānijas karalisko klubu, neatstājot viņiem nekādus variantus 90:63. Kaut arī regulārās sezonas laikā “Anadolu Efes” sniegums mājās nav bijis no pārliecinošakajiem un “Real” diez gan solīdi ir cīnījušies izbraukumā, šajā duelī ne mirkli neradās jautājumi, kura vienība uz doto brīdi ir spēcīgāka.

Lielo starpību deva metienu realizācijas procents, ja stambulieši realizēja 51,4% izdarīto divpunktu metienu jeb 18 no 35, tad Madrides klubs trāpīja 11 no 29 (37,9%). Pirms sērijas tika minēts, ka abu komandu starpā daudz kas izšķirsies izpildītajos un gūtajos tālmetienos, “Anadolu Efes” iemeta 14 no 36 trīspunktu metieniem, kamēr Spānijas komanda spēja realizēt vien 10 no 33 izdarītajiem tālmetieniem.

Lai arī Stambulas “Anadolu Efes” bija nedaudz rupjāki, pretiniekiem ļaujot izdarīt 16 soda metienus, paši uz brīvnetiena līnijas stājās 13 reizes, realizējot 12 metienus, kamēr oponenti bija precīzi 11 reizes.

Tāpat liela dominance bija vērojama zem groza, Turcijas vienībai izcīnot par 11 bumbām vairāk nekā madridiešiem – 45 pret 34.

Rezultatīvākais uzvarētāju rindās ar 19 punktiem bija Rodrigo Bobuā, bet 16 pievienoja Sertac Sanli, kuram arī astoņas atlēkušās bumbas, bet vēl 14 guva Šeins Larkins.

Tikmēr “Real” tikai divi spēlētāji sasniedza 10 gūto punktu robežu – Trejs Tompkins ar 13, bet Valters Tavares iemeta tieši 10 punktus.

Lai rastu variantus otrajā spēlē, Madrides basketbolistiem ir jāsamazina kļūdu skaits, jo pirmajā duelī, bumba tika zaudēta 13 reizes, bet Stambulas komanda to izdarīja deviņas reizes. Tāpat ir jāuzlabo aizsardzība un cīņa pie groza, lai nedotu saviem oponentiem iespējas atkārtotiem uzbrukumiem.

Pēc bukmeikeru domām arī šajā spēlē izteiktu favorīti ir “Anadolu Efes” ar koeficientu 1.16, bet “Real” koeficients ir 5.40.

Minhenes “Bayern” centīsies panākt līdzsvaru sērijā

Otro sērijas spēli “Turkish Airlines Euroleague” ceturtdien aizvadīs arī Milānas “Olimpia” un Minhenes “Bayern”. Spēles sākums 21:45 pēc Latvijas laika.

Pirmā spēle

Spēles sākums bija Itālijas klubam kā auksta duša. Pēc pirmā puslaika vienība atradās iedzinējos ar 17 punktiem, zaudējot 27:44. Otrā puslaika ievadā milānieši centās atspēlēt zaudēto, taču “Bayern” sākot izšķirošo, ceturto ceturtdaļu atradās vadībā 64:53. Tomēr atspēlēšanos palīdzēja veiks pieredzējušais Serhio Rodrigess, kurš visu spēli bija kluss, pirmos punktus spēlē gūstot trešās ceturtdaļas pēdējā minūtē. 36 sekundes līdz mača beigām viņš guva trīs punktus panākot 77:74 sava kluba labā. Tomēr par galveno varoni kļuva Zeks Līdejs, kurš 1,2 sekundes līdz mača beigām realizēja uzvaru nesošo metienu 79:78.

“Olimpia” realizēja vairāk kā pusi no izpildītajiem divpunktu metieniem, trāpot 20 no 36 (55,6%), taču Bavārijas vienība realizēja vien 16 no 41 (39%) izpildītajiem metieniem, kas dod divus punktus.

Toties pretējs skats pavērās tālmetienu rādītājā, kas arī vāciešus noturēja šajā spēlē, spējot realizēt 42,9%, kamēr Milānas komanda no trīspunktu līnijas bija precīza vien 24% gadījumu.
Abas pretinieces ļoti līdzīgi cīnījās pie groza ar 38 pret 37 atlēkušajām bumbām veiksmīgākiem esot mača uzvarētājiem. Abas vienības izdarīja identisku skaitu kļūdu – astoņas.

Milānas “Olimpia” par rezultatīvāko kļuva mača varonis Līdejs, kuram 17 gūti punkti, bet 13 pievienoja Rodrigess.

Zaudētājiem ar 23 punktiem atzīmējās Denis Sīlijs, kurš guva piecus tālmetienus, kas ir vairāk kā puse no komandas realizētajiem trīspunktniekiem. 10 guva Veins Boldvins un Džadžuans Džonsons.

Par favorītiem ar koeficientu 1.40 tiek uzskatīti Milānas “Olimpia” basketbolisti, kamēr Minhenes “Bayern” uzvaras iespēja novērtēta ar 3.00.