40 EUR bezriska likme
Saņemt

Dublinā un Bilbao plānotajām spēlēm EURO21 atrasta jauna mājvieta

UEFA prezidents Aleksanders Čeferins, likmetv
23. aprīlis, 2021, 15:01
UEFA prezidents Aleksanders Čeferins | Foto: UEFA

Eiropas čempionāta (EČ) futbolā finālturnīra spēles no Spānijas ziemeļos esošās Bilbao pilsētas pārceltas uz citu Spānijas pilsētu Sevilju, bet Dublinā paredzētie mači notiks Sanktpēterburgā, piektdien paziņoja Eiropas Futbola asociāciju savienība (UEFA).

UEFA izpildkomiteja piektdien lēmumu pieņēma ar videokonferences starpniecību, uzklausot pilsētu pārstāvjus.

Jau ziņots, ka Bilbao pilsēta zaudēja tiesības uzņemt šīgada Eiropas čempionāta finālturnīru reģionā noteikto Covid-19 ierobežojumu dēļ.

Sākotnēji plānotās četras spēles Bilbao pārceltas uz “Estadio La Cartuja” stadionu Seviljā. Šo maču rīkošanu atbalsta Andalūzijas autonomā apgabala vadība, kas ir apstiprinājusi nodomu atļaut trijos E grupas mačos un astotdaļfināla spēlē skatītāju klātbūtni ar 30% stadiona ietilpības.

Savukārt trīs E grupas spēles, kas sākotnēji bija paredzētas Dublinā, notiks Sanktpēterburgas stadionā, kurā jau jānotiek trīs B grupas spēlēm un ceturtdaļfinālam.

Sākotnēji Dublinā paredzētā astotdaļfināla spēle pārcelta uz Vemblija stadionu Londonā.

Rīkotājpilsētas statusu saglabāja Minhene, kuras vadība apstiprināja visu četru spēļu norisi ar vismaz 14 500 skatītāju.

“Mēs smagi strādājām ar čempionātu uzņemošo valstu federācijām un vietējām varas iestādēm, lai nodrošinātu drošu vidi un svētkus spēlēs, un esmu patiesi gandarīts, ka varam uzņemt skatītājus visos mačos, lai svinētu izlašu futbolu visā kontinentā,” par lēmumu saka UEFA prezidents Aleksanders Čeferins.

UEFA izteica atzinību Bilbao un Dublinas pilsētām, “kuras abas tiek uzskatītas par labām sacensību vietām turpmāko UEFA pasākumu rīkošanai”.

Pēc piektdienas lēmuma šā gada EČ finālturnīrs notiks Amsterdamā, Baku, Budapeštā, Bukarestē, Glāzgovā, Kopenhāgenā, Londonā, Minhenē, Romā, Sanktpēterburgā un Seviljā.

Eiropas čempionāta finālturnīrs 12 pilsētās paredzēts no 11.jūnija līdz 11.jūlijam.

Autors
LETA
Nacionālā informācijas aģentūra, kas rada uzticamu saturu un sniedz individualizētus pakalpojumus profesionāliem informācijas lietotājiem. Mūsu galvenā vērtība ir pieredzējusī 150 darbinieku komanda. LETA ik dienu rūpējas par to, lai pārbaudītu un no milzīgās informācijas plūsmas atlasītu un piegādātu klientiem.
Raksta vērtējums
-/5
0 balsis