40 EUR bezriska likme
Saņemt

Eiropas čempionāts: Puki un Somija pret spēcīgo Dāniju

Dānijas futbola izlase, likmetv
3. jūnijs, 2021, 17:06
Dānijas futbola izlase | Foto: The Local Denmark

12. jūnija otrā spēle Eiropas futbola čempionātā būs B grupas atklāšanas mačs starp Dānijas un Somijas izlasēm.

1
X
2
19:00
Denmark —  Finland
2 13

 

Dānija pasaules futbola reitingā ieņem 10. pozīciju, kamēr somi ir vien 54.

Prognozētie sākumsastāvi:

Dānija: vārtsargs – Kaspers Šmaihels, aizsargi – Simons Kjaers, Andreass Kristensens, Jenss Strjūgers – Jensens, pussargi – Kristians Ēriksens, Tomass Dileini, Pjērs Emīls Hjobergs, Daniels Vass, uzbrucēji – Jusufs Polsens, Martins Braitvaits, Kaspers Dolbergs.

Somija: vārtsargi – Lukašs Gradeckis, aizsargi – Pauļus Arajuri, Jere Uronens, Deniels Ošonesi, Leo Vjaisjaņens, pussargs – Tims Sparvs, Rasmuss Šullers, Glens Kamara, Pjurju Soiri, uzbrucēji – Tēmu Puki, Joels Pohjanpalo.

Šī būs devītā reize Dānijas izlasei Eiropas čempionātā, bet šajā gadsimtā trešā, izlaižot 2008. un 2016. gada turnīrus. Valstsvienības lielākais panākums ir zelta medaļa 1992. gadā, kad čempionāts risinājās Zviedrijā. Finālā ar 2:0 tika pārspēta Vācijas futbola izlase.

Somijas izlasei šī būs debija starp spēcīgākajām Eiropas vienībām. Atrašanās vienā grupā ar Dāniju, Krieviju un Beļģiju nerosina domāt, ka vienība varētu izkļūt no grupas, tomēr tik darīts viss, lai to paveiktu.

Dāņiem sastāvs tiek veidots no pārsvarā ārzemēs spēlējošajiem, tikai trim pārstāvot vietējās komandas. Tie būs Jonass Losls (“Midtylland”), Matiass Jorgensens un Jonass Vinds (abi “Copenhagen”). Par vienības līderiem jāuzskata Kaspers Šmaihels un Martins Braitvaits, kas ikdienā spēlē “Leicester City” un “Barcelona” rindās.

Šodienas mačā dāņiem nevarēs palīdzēt pussargs Roberts Skovs, kurš nepaspēs atkopties pēc traumas, taču prognozēts, ka futbolists varēs piedalīties gaidāmajos komandas mačos.

Somijas sastāvā nav daudz spēlētāju no TOP5 Eiropas spēcīgākajām līgām, par zināmāko kļūstot “Norwich City” pārstāvim Tēmu Puki. No pēc ranga piecām labākajām līgām visvairāk pārstāvēta ir Vācijas Bundeslīga, trīs pārstāvjiem esot no tās.

Par Dānijas izlases galveno treneri strādā Kaspers Hjulmands, kurš šo amatu ieņēma 2020. gadā. Par lielāko sasniegumu viņa CV uzskatāms darbs ar “Mainz 05” 2014.-2015. gada sezonā.

Somiju šajā čempionātā uz priekšu vedīs Marku Kanerva. Par galveno treneri viņš strādā kopš 2016. gada, bet jau 2011. gadā Kanerva kļuva par galvenā trenera palīgu. Pirms tam sešus gadus speciālists bijis arī Somijas  U21 izlases galvenais treneris.

Abas izlases savā starpā ir tikušās 59 reizes, 38 no tām pārākiem esot dāņiem, 10 gadījumos spēlējot neizšķirti, bet Somijai izdevies uzvarēt 11 mačos.

Iepriekšējās piecas tikšanās reizes:

Datums

TurnīrsRezultāts

Uzvarētājs

11.02.1996.

Karaļa kauss0:0

04.02.2000.

Ziemeļu čempionāts2:1

Somija

20.08.2003.

Pārbaudes spēle1:1

02.06.2005.

Pārbaudes spēle1:0

Dānija

15.11.2011.

Pārbaudes spēle2:1

Dānija

Par pārliecinošiem favorītiem uzskatīti Dānijas futbolisti, kuriem piešķirts koeficients 1.45. Neizšķirta varbūtība novērtēta ar 4.60, bet Somijas iespēja uzvarēt vērtēta ar 10.50.

Piecos iepriekšējos mačos Dānija ir guvusi vismaz divus vārtus, iespēja, ka tas notiks arī šodien, vērtēta ar 1.68.

Autors
Artūrs Koroļkovs - Galvenais redaktors
Galvenais redaktors
Artūrs ir satura un sociālu tīklu menedžeris, kuram ir bagātīga pieredze darbojoties iGaming nozarē. Artūrs lieliski izprot industrijas izaicinājumus un spēj atrast lieliskus risinājums sociālo tīklu marketingā, kā arī piemērota satura radīšanā.
Raksta vērtējums
-/5
0 balsis