“Chelsea” un PSG kā pirmās sasniedz UEFA Čempionu līgas pusfinālu

Futbols, likme.tv
14. aprīlis, 2021, 0:57

Londonas “Chelsea” un Parīzes “Saint-Germain” (PSG) otrdien kā pirmās sasniedza Eiropas Futbola federāciju asociācijas (UEFA) Čempionu līgas pusfinālu.

PSG mājās ar 0:1 (0:1) zaudēja Minhenes “Bayern”. Pirmajā mačā viesos PSG uzvarēja ar 3:2, bet divu maču summā rezultāts bija neizšķirts 3:3. Parīzes komanda pusfinālu sasniedza, jo viesos guva vairāk vārtu.

Vienīgo precīzo raidījumu šajā mačā 40.minūtē izpildīja Maksims Čupo-Motings.

Līdz spēles 25.minūtei abas komandas pie pretinieku vārtiem vismaz reizi bija nonākušas labā vārtu gūšanas pozīcijā, bet īsi pirms 30.minūtes divreiz savu komandu no vārtu zaudējuma glāba “Bayern” vārtu vīrs Manuels Neiers. Septiņas minūtes līdz puslaika beigām Neimars ar vairākām meistarīgām kustībām pietuvojās soda laukumam un izpildīja spēcīgu sitienu, bet bumba atdūrās pret vārtu pārliktni. Minūti vēlāk viņš arī norībināja vārtu stabu.

Neimara pūliņi augļus nenesa, bet Čupo-Motings īsi pēc tam, 40.minūtē, vadībā izvirzīja Minhenes klubu.

Mača 79.minūtē Kiljans Mbapē panāca neizšķirtu, bet futbolists iepriekš atradās aizmugures stāvoklī, tāpēc vārti netika skaitīti. Uzvaru nesošo “golu” septiņas minūtes pirms pamatlaika beigām varēja gūt Līrojs Sanē, bet viņa raidījums lidoja garām kreisajam vārtu stabam.

Pusfinālā PSG spēkosies ar Mančestras “City” un Dortmundes “Borussia” pāra uzvarētāju. Pirmajā mačā “City” svinēja panākumu ar 2:1.

Zīmīgi, ka pēdējās trīs komandas, kas Čempionu līgas ceturtdaļfinālā uzvarēja “Bayern”, tajā sezonā virs galvas cēla čempionu kausu. 2006./07.gada sezonā to paveica “AC Milan”, 2008./09.gada sezonā – “Barcelona”, bet 2016./17.gada sezonā – Madrides “Real”.

Otrā ceturtdaļfināla spēlē “Chelsea” Spānijas pilsētā Seviljā ar 0:1 (0:0) zaudēja “Porto”. Londonieši pirmajā spēlē uzvarēja ar 2:0, bet divu spēļu summā bija pārāki ar 2:1.

Goda vārtus Portugāles komandā spēles kompensācijas laika ceturtajā minūtē iesita Mehdi Taremi.

Spēles pēdējās 20 minūtēs divas labas vārtu gūšanas iespējas bija “Chelsea” spēlētājam Kristiānam Pulišičam, bet pirmo sitienu 70.minūtē bloķēja “Porto” aizsargi, savukārt kompensācija laika otrajā minūtē “Porto” glāba Agustins Marčesins.

Pusfinālā “Chelsea” tiksies ar Madrides “Real” vai “Liverpool”. “Real” pirmajās ceturtdaļfināla spēlēs uzvarēja ar 3:1.

“Chelsea” UEFA Čempionu līgas pusfinālu sasniegusi jau deviņas reizes, bet pēdējo reizi tajā spēlēts 2014.gadā.

Trešdien gaidāmas vēl divas ceturtdaļfināla spēles, bet pusfināli notiks 27./28.aprīlī un 4./5.maijā.

Fināla spēle Stambulā paredzēta 29.maijā. Turcijas lielākajā pilsētā Čempionu līgas finālam bija jānotiek jau pērn, bet Covid-19 izplatības dēļ izšķirošās spēles tika aizvadītas Lisabonā.

Čempionu līgas uzvarētāja nodrošinās sev vietu nākamās sezonas pamatturnīrā. Tāpat čempioniem UEFA Superkausā būs jāspēkojas ar Eiropas līgas čempioni. Klubs, kas šosezon uzvarēs Čempionu līgā, nodrošinās sev vietu arī FIFA Klubu pasaules kausā.

Pērn Čempionu līgas finālā Minhenes “Bayern” Lisabonā ar 1:0 uzvarēja PSG.