Čempionu līgas pusfinālā iekļūst arī Mančestras “City” un Madrides “Real

14. aprīlis, 2021, 23:46

Mančestras “City” un Madrides “Real” trešdien pievienojās Londonas “Chelsea” un Parīzes “Saint-Germain” (PSG) klubiem Eiropas Futbola federāciju asociācijas (UEFA) Čempionu līgas pusfinālā.

Mančestras “City” arī izbraukumā pieveica Dortmundes “Borussia” – 2:1 (0:1), divu spēļu summā uzvarot ar 4:2.

Vārtus gan pirmie guva mājinieki, kuriem 15.minūtē izcēlās Džūds Belinghems, bumbu vārtu augšējā labajā stūrī raidīdams ar sitienu nedaudz ārpus soda laukuma.

Izlīdzinājumu 55.minūtē viesi panāca no 11 metru atzīmes. Emre Kens bumbu aizskāra ar roku, un pēc videoatkārtojuma noskatīšanās tiesnesis norādīja uz 11 metru atzīmi. Iespēju izmantoja Rijads Mahrezs, raidot bumbu vārtu labajā stūrī 1:1.

Uzvaru Mančestras klubam 75.minūtē izrāva Fils Fodens, arī ar sitienu ārpus soda laukuma raidot bumbu vārtu labajā apakšējā stūrī – 2:1.

“City” pusfinālā tiksies ar Parīzes “Saint-Germain”.

Otrā mačā Madrides “Real” viesos spēlēja 0:0 ar “Liverpool”, divu spēļu summā iekļūstot pusfinālā ar pirmajā mačā gūto 3:1 uzvaru.

“Real” pusfinālā tiksies ar Londonas “Chelsea”.

Jau ziņots, ka otrdien PSG mājās ar 0:1 (0:1) zaudēja Minhenes “Bayern”, fiksējot neizšķirtu (3:3) divu maču summā. Parīzes komanda pusfinālu sasniedza, jo viesos guva vairāk vārtu.

Zīmīgi, ka pēdējās trīs komandas, kas Čempionu līgas ceturtdaļfinālā uzvarēja “Bayern”, tajā sezonā virs galvas cēla čempionu kausu. 2006./07.gada sezonā to paveica “AC Milan”, 2008./09.gada sezonā – “Barcelona”, bet 2016./17.gada sezonā – Madrides “Real”.

Otrā ceturtdaļfināla spēlē “Chelsea” Spānijas pilsētā Seviljā ar 0:1 (0:0) zaudēja “Porto”. Londonieši pirmajā spēlē uzvarēja ar 2:0 un divu spēļu summā bija pārāki ar 2:1.

“Chelsea” UEFA Čempionu līgas pusfinālu sasniegusi jau deviņas reizes, bet pēdējo reizi tajā spēlēts 2014.gadā.

Pusfināli notiks 27./28.aprīlī un 4./5.maijā.

Fināla spēle Stambulā paredzēta 29.maijā. Turcijas lielākajā pilsētā Čempionu līgas finālam bija jānotiek jau pērn, bet Covid-19 izplatības dēļ izšķirošās spēles tika aizvadītas Lisabonā.

Čempionu līgas uzvarētāja nodrošinās sev vietu nākamās sezonas pamatturnīrā. Tāpat čempioniem UEFA Superkausā būs jāspēkojas ar Eiropas līgas čempioni. Klubs, kas šosezon uzvarēs Čempionu līgā, nodrošinās sev vietu arī FIFA Klubu pasaules kausā.

Pērn Čempionu līgas finālā Minhenes “Bayern” Lisabonā ar 1:0 uzvarēja PSG.