Saņemt

Čempionu līgas fināls: “Liverpool” un “Real” tiekas pēc četriem gadiem

UEFA Čempionu līga, likme.tv
25. maijs, 2022, 10:31

Sestdienas vakarā Francijas galvaspilsētā Parīzē norisināsies UEFA Čempionu līgas fināls starp “Liverpool” un Madrides “Real”. 2018. gadā komandas tikās finālā, un par čempioni kļuva “Real”. Ja Madride triumfēs arī sestdienas vakarā, tad “Real” tas būs 14. tituls, kamēr uzvarēs septīto reizi. Mača sākums plkst. 22:00.

Ceļš līdz finālam

Grupu turnīru “Liverpool” aizvadīja B grupā, bet lielas problēmas Anglijas komandai nebija, jo visās sešās spēlēs tika izcīnītas uzvaras, kopumā gūstot 17 vārtus un ielaižot astoņus. Pirmajā izslēgšanas spēļu kārtā jeb astotdaļfinālā “Liverpool” sacentās ar “Inter”, pamatus ieliekot jau pirmajā spēlē Milānā, kas tika uzvarēta ar 2:0. Ceturtdaļfinālā pretī stājās “Benfica”, un pēc pirmā mača Liverpūle atradās vadībā ar 3:1. Visgrūtāk komandai bija pusfinālā pret “Villarreal”. Lai gan uz otro spēli Liverpūle devās ar 2:0, spāņiem izdevās panākt izlīdzinājumu summā, taču otrajā puslaikā 12 minūšu laikā “Liverpool” guva trīs vārtus, tādējādi garantējot vietu finālā.

Krietni saspringtāks ceļš līdz sezonas izšķirošajai spēlei bija “Real”. D grupas otrajā spēlē Madride negaidīti savā laukumā ar 1:2 zaudēja “Sheriff”, tomēr turpinājums bija labs, izcīnot četras uzvaras un garantējot pirmo vietu. Astotdaļfināls solījās būt ļoti aizraujošs, jo “Real” tika savesta kopā ar Parīzes “Saint-Germain”. Pirmā mača kompensācijas laikā Kilians Mbapē panāca 1:0 vadību parīziešiem, bet atbildes mača 39. minūtē Mbapē precīzais sitiens deva 2:0 summā. Otrajā puslaikā sākās Karīma Benzemā šovs, kurš 17 minūšu laikā guva trīs vārtus un ieveda Madridi ceturtdaļfinālā.

Benzemā bija lieliskā formā, ko apliecināja ceturtdaļfināla pirmā spēle pret Londonas “Chelsea”, jo francūzis guva trīs vārtus, bet Madride izvirzījās vadībā ar 3:1. Savā laukumā “Real” nespēlēja tik labi, jo “Chelsea” guva trīs vārtus un 75. minūtē izvirzījās vadībā summā ar 3:2. Uznācis laukumā pirms divām minūtēm, Rodrigo izlīdzināja rezultātu summā, bet papildlaika sestajā minūtē Benzemā guva vārtus, tādējādi atkal kļūstot par “Real” varoni un garantējot vietu pusfinālā.

Sērija starp Mančestras “City” un “Real” bija ļoti rezultatīva, jo pēc pirmajām 45 minūtēm Mančestra atradās vadībā ar 2:1, bet pēc pārtraukuma komandas izcēlās vēl ar četriem vārtiem, “City” piederot 4:3 vadība. Atbildes spēles 73. minūtē “City” guva vārtus, rezultātam summā kļūstot 5:3. Jau šķita, ka Mančestra spēlēs finālā, bet nekā – lielisks bija Rodrigo, kurš 90. minūtē un kompensācijas laika pirmajā minūtē jeb divu minūšu laikā panāca izlīdzinājumu summā. Sekoja papildlaiks, un Benzemā 95. minūtē bija precīzs no 11 metru soda sitienu līnijas. “Real” kārtējo reizi fantastiski atspēlējās, un tas vainagojās ar vietu finālā!

Koeficienti un prognozes

Pēc koeficientiem favorītes statusā ir “Liverpool” ar 2,10. Otrs reālākais scenārijs ir “Real” uzvara (koeficients 3,55), savukārt neizšķirta iespējamība novērtēta ar koeficientu 3,70. Pēdējās piecās spēlēs Karīms Benzemā guvis vārtus, un koeficients, ka arī sestdienas vakarā viņš būs precīzs, ir 2,51.