Divas titula pretendentes cīnīsies par iekļūšanu pusfinālā

Beļģijas futbola izlase, likmetv
30. jūnijs, 2021, 12:31
Beļģijas futbola izlase | Foto: The Athletics

Divas ļoti spēcīgas izlases tiksies Eiropas čempionāta ceturtdaļfināla pārī 2. jūnijā plkst. 22:00. Tās būs Beļģija un Itālija, kuras pretendē uz čempionu titula iegūšanu savā īpašumā. Spēle risināsies Minhenē.

Prognozētie sākumsastāvi:

Beļģija: vārtsargs – Tibo Kurtua, aizsargi – Jans Vertongens, Tobijs Alderveiders, Tomass Vermālens, Tomā Menjē, pussargi – Aksels Vitsels, Janiks Fereira – Karasko, Juri Tīlemans, uzbrucēji – Drīss Mertenss, Romelu Lukaku, Torgans Azārs.

Itālija: vārtsargs – Dzanludži Donaruma, aizsargi – Džordžo Kelīnī, Leonardo Bonučī, Leonardo Spinacola, Džovanni Di Lorenco, pussargi – Marko Verrati, Žoržinjo, Nikolo Barela, uzbrucēji – Čiro Immobile, Lorenco Insinje, Federiko Kjeza.

Nav zināms, vai mačā piedalīties spēs Beļģijas izlases divi no līderiem, Kevins de Breine un Edens Azārs, kuri atsvaidzinājuši savus savainojumus.

Abas izlases aizvada ļoti veiksmīgu turnīru, līdz šim nezaudējot nevienu spēli vai punktus. Beļģijai pirmajā izslēgšanas kārtā pretim stājās ļoti nopietns pretinieks, 2016. gada Eiropas čempioni portugāļi ar Krištianu Ronaldu priekšgalā. Spēles gaitu kontrolēja portugāļi, mēģinot radīt spiedienu uz pretinieku vārtiem, taču ar rezultatīvu sitienu to noslēgt neizdevās, vēl jo vairāk pirmā puslaika beigās Torgans Azārs panāca 1:0 Beļģijas labā. Neskatoties uz otrajā puslaikā vēl joprojām turpinošo spiedienu, Portugālei neizdevās atslēgt beļģu vārtus, noliekot Eiropas čempionu pilnvaras.

Itālija līdz duelim ar Austrijas izlasi nebija zaudējusi nevienus vārtus šajā EČ finālturnīrā. Pamatlaikā neviena komanda uzvaru gūt nespēja, lai gan vārti tika gūti. To paveica Austrijas izlases uzbrucējs Marko Arnautovičs, bet viņa sitiens netika ieskaitīts, kā arī 76. minūtē VAR atcēla 11 metru soda sitienu uz Itālijas vārtiem.

Papildlaikā Itālijai beidzot izdevās izmantot savu pārsvaru, izceļoties Frederiko Čiesam un Mateo Pesinam. Austrija gan vienus vārtus atspēlēja, kad precīzs bija Saša Kaladžičs, taču otros vārtus gūt neizdevās un nācās atzīt itāļu pārākumu, nespējot iekļūt ceturtdaļfinālā.

23 savstarpējos mačos labāk ir veicies Itālijai, kas uzvarējusi 14 dueļos. Piecas reizes spēcīgākā izlase nav noskaidrota, bet Beļģija laukumu kā uzvarētāja pametusi četros gadījumos.

13.06.2016.Eiropas čempionāts2:0Itālija

Labākas iespējas uzvarēt šajā pārī piešķirtas Itālijas futbolistiem, kuriem atvēlētais koeficients uz panākumu, ir 2.45. Varbūtība, ka būs nepieciešams papildlaiks, ir 3.10, bet Beļģijai koeficients ir 3.45 vērtībā.