40 EUR bezriska likme
Saņemt

Baltkrievijas hokeja izlasei par dalības turpināšanu čempionātā nav jāsatraucas

Baltkrievijas hokeja izlase, likmetv
27. maijs, 2021, 9:12
Baltkrievijas hokeja izlase | Foto: euroradio

Baltkrievijas hokejistiem Rīgā nav par ko satraukties, intervijā TV3 raidījumā “900 sekundes” uzsvēra galvaspilsētas mērs Mārtiņš Staķis (PP).

Vērtējot situāciju ar karogu nomaiņu pasaules hokeja čempionāta dalībvalstu simbolu stendā, mērs akcentēja, ka par pilsētvides greznojumiem atbildīga ir tikai Rīga. Savukārt Starptautiskā hokeja federācija šajā jautājumā iesaistījusies tikai ar vienu vēstuli par federācijas karogu noņemšanu vietās, kur uzlikts vēsturiskais Baltkrievijas karogs.

Galvaspilsētas vadītājs arī uzsvēra, ka Baltkrievijas izlases spēlētājiem nebūtu jābūt ne mazākajām bažām par savu komandu. “Baltkrievijas komanadai nav ne mazākā pamata uztraukties,” sacīja mērs.

Staķis uzskata, ka patlaban hokeja meistarsacīkstes no organizatoriskā viedokļa norit bez problēmām.

Jau vēstīts, ka Eiropadome šīs nedēļas sākumā vienojās par ekonomisku un personālu sankciju noteikšanu pret Baltkrieviju, tostarp aizliedzot Baltkrievijas aviosabiedrībām lidojumus ES gaisa telpā un liedzot tām piekļuvi ES lidostām. Eiropadome šādi atbildēja uz pasažieru lidmašīnas piespiedu nosēdināšanu Minskā, kas tika veikta ar mērķi aizturēt Baltkrievijas opozīcijas žurnālistu.

Reaģējot uz minēto notikumu, pirmdien Rīgā, pie viesnīcas “Radisson Blu Hotel Latvija”, kur izlikti pasaules čempionāta hokejā dalībvalstu karogi, Baltkrievijas oficiālais karogs tika nomainīts pret Baltkrievijas vēsturisko sarkanbalto karogu.

Saistībā ar to Latvijas vēstnieks Baltkrievijā Einārs Semanis 24.maijā izsaukts uz Baltkrievijas Ārlietu ministriju, kur iepazīstināts ar lēmumu likt Latvijas vēstniecības Minskā diplomātiem atstāt valsti. Savukārt reaģējot uz Baltkrievijas rīcību, Latvijas Ārlietu ministrija informēja Baltkrievijas pagaidu pilnvaroto lietvedi par identisku rīcību un baltkrievu diplomātu izraidīšanu līdz attiecību normalizēšanas brīdim.

Autors
LETA
Nacionālā informācijas aģentūra, kas rada uzticamu saturu un sniedz individualizētus pakalpojumus profesionāliem informācijas lietotājiem. Mūsu galvenā vērtība ir pieredzējusī 150 darbinieku komanda. LETA ik dienu rūpējas par to, lai pārbaudītu un no milzīgās informācijas plūsmas atlasītu un piegādātu klientiem.
Raksta vērtējums
-/5
0 balsis