Balcers turpina krāt rezultativitātes punktus, Merzļikinu “iemet” spēlē (VIDEO)

Rūdolfs Balcers, likme.tv
18. aprīlis, 2021, 7:28
Rūdolfs Balcers | Foto: NHL.com

Latvijas uzbrucējs Rūdolfs Balcers sestdien atzīmējās ar rezultatīvu piespēli Sanhosē “Sharks” zaudējumā Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlē, kurā līgā aizvadīto spēļu skaita rekordu atkārtoja viņa komandasbiedrs Patriks Marlo, bet vārtsargs Elvis Merzļikins devās laukumā uz maiņu un atvairīja 15 metienus Kolumbusas “Blue Jackets” zaudējumā.

Minesotas “Wild” savā laukumā pārspēja Balcera pārstāvēto Sanhosē “Sharks” ar 5:2 (3:1, 2:0, 0:1).

Latviešu uzbrucējs 13.minūtē nopelnīja rezultatīvu piespēli mača pirmo vārtu guvumā, kad izcēlās Brents Bērnss.

Uz šo vārtu guvumu mājinieki atbildēja ar pieciem pēc kārtas gūtiem vārtiem, no kuriem trīs krita 72 sekunžu laikā pirmajā periodā, uzvaras vārtus gūstot Zekam Perisam.

Balcers laukumā pavadīja 13 minūtes un 33 sekundes, no kurām minūte un 34 sekundes aizvadītas vairākumā. To laikā viņš trīsreiz meta pa vārtiem, reizi pielietoja spēka paņēmienu” pārtvēra vienu ripu un iekrāja +/- rādītāju +1.

Latviešu uzbrucējs šosezon 29 spēlēs guvis sešus vārtus, astoņreiz rezultatīvi piespēlējis un iekrājis neitrālu +/- rādītāju.

Balcera maiņas biedrs Patriks Marlo 41 gada vecumā sestdien atkārtoja Gordija Hova līgā aizvadīto spēļu skaita rekordu, aizvadīdams savu 1767.spēli. Marlo šajā mačā laukumā pavadītās 14 minūtēs un 16 sekundēs finišēja ar +/- rādītāju -1. Rekordu viņš var labot jau pirmdien izbraukuma mačā ar Vegasas “Golden Knights”.

“Kad jums tiek izrādīta atzinība šādā veidā, kad ne tikai jūsu komanda pieceļas kājās, bet arī mājinieku fani izrāda atzinību, pretinieku komanda to dara, jūs saprotat, cik grūti tas ir devies rokā,” pēc mača teica Marlo.

Mājinieku rindās ar diviem rezultativitātes punktiem izcēlās Matss Cukarello, bet vārtos Kāpo Kahkonens atvairīja 26 Sanhosē hokejistu metienus.

“Sharks” ar 40 punktiem 44 spēlēs ieņem sesto vietu Rietumu divīzijā, labāko četriniekam zaudējot piecus punktus, kamēr “Wild” ar 57 punktiem 43 dueļos ir trešā.

Citā mačā Dalasas “Stars” mājās pieveica Elvja Merzļikina pārstāvēto Kolumbusas “Blue Jackets” ar 5:1 (1:1, 4:0, 0:0).

Merzļikins vārtos stājās pēc spēlētām 33 minūtēm un 34 sekundēm, kad rezultāts jau bija 1:4 un atvairīja 15 no 16 metieniem, tverot 93,8% raidījumu.

Vienīgo reizi ripu viņa vārtos trīs minūtes un sešas sekundes pēc vārtsarga iesaistīšanās cīņā iemeta Esa Lindels.

Jonass Korpisalo pirms Merzļikina bija ticis galā ar 12 no 16 metieniem.

Vladislavs Gavrikovs septītajā minūtē atklāja rezultātu Kolumbusas kluba labā, taču mājinieki  atbildēja ar pieciem precīziem metieniem, septiņiem hokejistiem sakrājot pa diviem rezultativitātes punktiem un Džeikam Outindžeram vārtos atvairot 21 metienu.

“Blue Jackets” ar 39 punktiem 46 spēlēs Centrālajā divīzijā ieņem septīto vietu astoņu klubu konkurencē, kamēr “Stars” ar 46 punktiem 43 mačos ir sestā.

Jau ziņots, ka sestdienas agrajā mačā Bufalo Latvijas uzbrucējs Teodors Bļugers atzīmējās ar rezultatīvu piespēli, palīdzot Pistburgas “Penguins” komandai izcīnīt uzvaru.

Pitsburgas hokejisti viesos ar 3:2 (1:0, 2:1, 0:1) uzvarēja Bufalo “Sabres” vienību, kurai šosezon traumas dēļ nevar palīdzēt Zemgus Girgensons.

Pitsburgieši vadībā izvirzījās pirmā perioda vidū, kad pēc Džereda Makena metiena no stūra ripa trāpīja pa vārtsarga Dastina Tokarski gurnu un ielidoja vārtos. Otrā perioda sestajā minūtē Bļugers aiz pretinieku vārtiem pārtvēra ripu un piespēlēja to Evanm Rodrigesam, kanādiešu uzbrucējam sodot savu kādreiz pārstāvēto komandu – 2:0.

Pēc 44 sekundēm Teidžs Tompsons vienus vārtus atguva, taču 13.minūtē Braiens Rasts realizēja vairākumu un atjaunoja viesiem drošu pārsvaru. Tiesa, astoņas minūtes pirms pamatlaika beigām mājinieki atkal to samazināja, vairākumā ar spēcīgu metienu no tuvas distances izceļoties Keisijam Mitlstedam.

Bļugers šajā duelī laukumā pavadīja 16 minūtes un 15 sekundes, kuru laikā vienreiz meta pa vārtiem, bloķēja vienu metienu, pārtvēra vienu ripu, uzvarēja trīs no septiņiem iemetieniem un iekrāja pozitīvu lietderības koeficientu +1.

Latvijas hokejists šajā sezonā 31 spēlē guvis četrus vārtus, atzīmējies ar 13 rezultatīvām piespēlēm un pozitīvu lietderības koeficientu + 10.

“Penguins” ar 59 punktiem 44 spēlēs ieņem otro vietu Austrumu divīzijā, bet “Sabres” ar 29 punktiem 44 cīņās ir pēdējā šajā grupā un visā līgā.

Svētdien plkst.22 pēc Latvijas laika abas komandas aizvadīs otro savstarpējo spēli, bet pēc tam “Penguins” atgriezīsies Pitsburgā, kur paredzētas piecas cīņas pēc kārtas – vispirms trīs pret Ņūdžersijas “Devils” un pēc tam divas pret Bostonas “Bruins”.

Ierasti NHL regulārajā čempionātā komandas katra aizvada pa 82 mačiem, taču šajā sezonā līdz 16.maijam vienības katra izspēlēs 56 dueļus.