Bezriska likme līdz 50 EUR
Saņemt

“Avangard” pārsteidz un kļūst par Gagarina kausa ieguvējiem

28. aprīlis, 2021, 21:20

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubs Omskas “Avangard” ar 1:0 sestajā finālspēlē pārspēja Maskavas CSKA un negaidīti kļuva par Gagarina kausa ieguvējiem, svinot panākumu sērijā ar rezultātu 4-2. Par čempionu treneri strādā Latvijas hokeja izlases treneris Bobs Hārtlijs.

Maskavieši šajā spēlē iznāca maksimāli koncentrējušies, jo zaudējums nozīmētu sezonas beigas. Līdz šim Balašihā veiksmīgāk spēlējuši bija tieši viesi, izcīnot 11 uzvaras iepriekšējos 12 mačos, viesojoties pie “Avangard”.

Jau no spēles sākuma pārsvars piederēja Maskavas CSKA vienībai, tomēr veiksmīgāki izrādījās Omskas spēlētāji. 32 sekundes pirms pirmā perioda beigām pretinieku vārtsargu pārspēja Sergejs Tolčinskis.

Spēles turpinājumā galvaspilsētas klubs turpināja izdarīt spiedienu, tomēr atslēgt “Avangard” vārtus neizdevās. Četras minūtes pirms spēles beigām CSKA bija iespēja spēlēt lielajā vairākumā pieciem pret trim, tomēr, mājinieki lieliski aizstāvējās un noturēja uzvaru.

Šis kļuvis par pirmo titulu Omskas vienībai, kopš KHL dibināšanas.

Lielisku maču aizvadīja Omskas “Avangard” vārtsargs Šimons Grubecs, kurš tika galā ar 25 pretinieku metieniem. Tikmēr CSKA vārtsargs Larss Johansons atvairīja 22 no 23 Omskas izpildītajiem raidījumiem pa vārtiem.

Lieliski darbojās arī “Avangard” aizsargi, kuri bloķēja 39 metienus un veica 19 spēka paņēmienus.

Hārtlija trenētā vienība ar ripu pavadīja 12 minūtes un četras sekundes, no kurām sešas minūtes un 17 sekundes uzbrukuma zonā. Kamēr galvaspilsētas vienība ar ripu pavadīja 22 minūtes un 31 sekundi, bet “Avangard aizsardzības zonā 13 minūtes un 39 sekundes.

Pirms šī titula Latvijas izlases galvenais treneris jau bija izcīnījis trīs čempiona titulus. Amerikas hokeja līgā (AHL) 1997. gadā ar Heršijas “Bears”, Nacionālajā hokeja līgā (NHL) 2001. gadā ar Kolorādo “Avalanche” un Šveices čempionātā 2012. gadā ar ZSC “Lions”.

Pie KHL kluba Omskas “Avangard” stūres kanādiešu speciālists ir kopš 2018. gada.

Regulārajā sezonā Omskas “Avangard” Austrumu konferencē ieguva otro vietu, paliekot aiz Kazaņas “Ak Bars”, bet CSKA izcīnīja pirmo vietu Rietumos.