“Atletico” pārtrauc “Barcelona” un Madrides “Real” septiņu gadu dominanci

Madrides "Atletico", likmetv
22. maijs, 2021, 21:34
Madrides "Atletico" | Foto: The New York Times

Madrides “Atletico” komanda sestdien atgriezās Spānijas čempiones futbolā tronī, kur pēdējo reizi bija 2014.gadā.

Djego Simeones vadītā vienība pēdējā kārtā viesos ar rezultātu 2:1 (0:1) pārspēja Valjadolidas “Real”.

“Atletico” pēc pirmā puslaika atradās iedzinējos ar 0:1, jo 18.minūtē Oskars Plano pēc pretuzbrukuma izvirzīja vadībā mājiniekus. Otrajā puslaikā, 57.minūtē, Angels Korrea ar sitienu no soda laukuma robežas izlīdzināja rezultātu, bet desmit minūtes vēlāk Luiss Svaress pēc solo gājiena panāca 2:1.

Uz titulu pretendēja arī Madrides “Real”, kas mājās ar 2:1 (0:1) uzveica “Villarreal”.

Jeremi Pino 20.minūtē gūtie vārti ļāva “Villarreal” uzvarēt pirmo puslaiku ar 1:0. Mača 58.minūtē netika ieskaitīts Karima Benzemā vārtu guvums, tomēr 87.minūtē viņš panāca 1:1. Kompensācijas laika otrajā minūtē Luka Modričs izrāva madridiešiem uzvaru, bet tas bija vājš mierinājums, jo turnīra finišā “Atletico” bija divu punktu attālumā.

Jau iepriekš cerības uz titulu bija zaudējusi “Barcelona” komanda, kas sestdien viesos ar 1:0 (0:0) apspēlēja “Eibar”. Uzvaras vārtus deviņas minūtes pirms pamatlaika beigām guva Antuāns Grīzmans.

“Atletico” par Spānijas čempioni kronēta 11 reizes. Savu astoto titulu pie kluba stūres izcīnīja Simeone, kuram ir divas “La Liga” zelta medaļas, divas uzvaras UEFA Eiropas līgā un divi UEFA Superkausi, kā arī pa vienai uzvarai Spānijas kausā un Spānijas Superkausā.

“Atletico” 38 spēlēs iekrāja 86 punktus, “Real” bija 84 punkti, “Barcelona” guva 79 punktus, bet pēdējo ceļazīmi uz UEFA Čempionu līgu ar 74 punktiem izcīnīja “Sevilla”. Eirokausos nākamsezon spēlēs arī Sansevastjanas “Real Sociedad”, Seviljas “Real Betis” un “Villarreal”.