Anglija centīsies nodrošināt izslēgšanas spēles

Rahīms Stērlings, likmetv
11. jūnijs, 2021, 9:51
Rahīms Stērlings | Foto: Loop News

Eiropas čempionātā vienā apakšgrupā salozētas divas Britu salu valstsvienības – Anglija un Skotija. Spēles sākums 22:00 un tā risināsies “Vemblija” stadionā, Londonā.

Prognozētie sākumsastāvi:

Anglija: vārtsargs – Džordans Pikfords, aizsargi – Džons Stouns, Tairons Mingzs, Lūks Šovs, Rīss Džeimss, pussargi -Rahīms Stērlings, Delans Raiss, Meisons Maunts, Kalvins Filipss, Fils Fodens, uzbrucējs – Harijs Keins.

Skotija: vārtsargs – Deivids Māršals, aizsargi – Endrjū Robertsons, Grants Henlijs, Stīvens Odonels, Džeks Hendrijs, Liams Kūpers, pussargi – Džons Makgins, Stjuarts Ārmstrongs, Skots Maktominejs, Raiens Kristi, uzbrucējs – Lindons Daikss.

Pēc minimālā panākuma ar Horvātiju angļiem pretim stāsies vēl viena Lielbritānijas izlase Skotija, kas pirmajā mačā nespēja uzlauzt Čehijas vārtus, kaut bija tam tuvu, savukārt Anglijas labā vienīgos vārtus guva Rahīms Stērlings un palīdzēja savai valstsvienībai pirmo reizi sākt Eiropas čempionātu finālturnīru ar panākumu.

Ja Anglijai izdosies svinēt panākumu un Čehija atņems punktus Horvātijai, komanda būs nodrošinājusi vietu izslēgšanas turnīrā, savukārt Skotijai pēdējais duelis risināsies pret horvātu futbolistiem.

Pirmā reģistrētā abu vienību tikšanās reize notika 1882. gada 30. novembrī, kad mačs noslēdzās neizšķirti 0:0. Pēc tās abas izlases spēkojušās vēl 113 reizes, ar 48-25-41 labākiem esot angļiem. Sākotnēji gan labāk veicās skotiem, bet pēdējos gados Anglijai ir izdevies krietni aizsteigties priekšā savā futbola attīstībā.

PK kvalifikācija2:2

Bukmeikeri neredz reālus variantus, lai Skotijai izdotos kaut pacīnīties par trīs punktiem pret saviem kaimiņiem, piešķirot Anglijai koeficientu ar 1.35. Iespēja, ka 90 minūtēs neizdosies noskaidrot labāko komandu, vērtēta ar 5.70, bet skotu panākumam uzstādīta varbūtība 11.50.

Sešos no septiņiem iepriekšējiem Anglijas un piecos no sešiem Skotijas dueļiem oficiālos turnīros pirmajā puslaikā nav bijis neizšķirts. Varbūtība, ka pēc puslaika kāda no izlasēm būs priekšā, vērtēta ar 1.50.

Rahīms Stērlings piedalījies 19 Anglijas vārtu guvumos iepriekšējās 17 cīņās un valstsvienībai izdevies gūt panākumus visos 11 dueļos, kuros futbolists pārspējis pretinieku vārtsargu. Tieši viņa precīzais raidījums palīdzēja vienībai izcīnīt trīs punktus pret Horvātiju. Iespēja, ka Stērlings gūs vārtus arī šodien, vērtēta ar 3.05.