Bezriska likme līdz 50 EUR
Saņemt

12 komandas apspriež Eiropas superlīgas izveidi

futbols, likmetv
19. aprīlis, 2021, 12:10

Sešas Anglijas premjerlīgas un vēl sešas Spānijas un Itālijas futbola vienības vienojušās izveidot jaunu turnīru, kas tiks dēvēts par Eiropas superlīgu.

Šo ieceri apņēmušās īstenot sešas Anglijas premjerlīgas vienības “Liverpool”, Mančestras “United”, Londonas “Arsenal”, Londonas “Chelsea”, Mančestras “City” un Totenhemas “Hotspur”, kā arī pa trim klubiem no Spānijas – “Barcelona”, Madrides “Real”, Madrides “Atletico” un Itālijas – Milānas “Inter”, “AC Milan”, Turīnas “Juventus”.

Jaunizveidotajā līgā spēles notiktu nedēļas vidū, tādējādi netraucējot klubiem spēkoties vietējos čempionātos. Līgas veidotāji norādīja, ka jau drīzumā cer aizvadīt pirmo Eiropas superlīgas sezonu. Līgas vadība atklājusi, ka 12 dibinātāju klubu pulku drīz papildinās vēl trīs komandas, bet katru gadu piecām vienībām būs iespēja kvalificēties Eiropas superlīgai.

Pagaidām noteikumi paredz, ka katru sezonu Eiropas superlīgas pamatturnīrā iekļūs 15 sacensību dibinātājas. Turnīra formāts paredz 20 komandas sadalīt divās grupā pa desmit katrā. Grupā esošās komandas viena ar otru aizvadīs pa divām spēlēm, vienai norisinoties mājās, bet otrai viesos. Katras grupas trīs labākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā, bet ceturtās un piektās vietās ieguvējas aizvadīs divas spēles, kurās arī noskaidros pārējās “play-off” dalībnieces. Izslēgšanas spēlēs paredzēts aizvadīt tāpat kā UEFA Čempionu līgā, kur ceturtdaļfināla un pusfināla spēcīgākie klubi tiek noskaidroti divu maču summā. Eiropas superlīgas fināls varētu notikt maijā.

15 klubi, kas uzskatāmi par Eiropas superlīgas dibinātājiem, saņem 3,5 miljardus eiro infrastruktūras investīciju plāniem, lai mazinātu Covid-19 pandēmijas ietekmi. Jaunizveidotās līgas nepieciešamību futbola aprindās vērtē neviennozīmīgi. UEFA jau iepriekš norādīja, ka līgā spēlējošajiem klubiem draud izslēgšana no nacionālajiem čempionātiem, kā arī Eiropas un Čempionu līgas turnīriem.

Tāpat UEFA draudējusi aizliegt konkrēto klubu futbolistiem turpmāk pārstāvēt savas nacionālās izlases. Pret Eiropas superlīgas izveidi ir arī Francijas prezidents Emanuels Makrons un Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons, kurš norādīja, ka klubi sākotnēji atbild savu fanu priekšā, bet tikai pēc tam var pieņemt konkrētu lēmumus. Nosodījumu līgas izveidotāju virzienā paudusi arī Anglijas premjerlīgas vadība un Eiropas Futbola klubu asociācija (ECA).

Autors
LETA
Nacionālā informācijas aģentūra, kas rada uzticamu saturu un sniedz individualizētus pakalpojumus profesionāliem informācijas lietotājiem. Mūsu galvenā vērtība ir pieredzējusī 150 darbinieku komanda. LETA ik dienu rūpējas par to, lai pārbaudītu un no milzīgās informācijas plūsmas atlasītu un piegādātu klientiem.
Raksta vērtējums
4/5
1 balss