40 EUR bezriska likme
Saņemt

Tokijas OS ir klāt: vai Latvijai izdosies tikt pie medaļas?

21. jūlijs, 2021, 11:43
Foto: FIBA

Neskatoties uz dažādām likstām ar pasaulē valdošo Covid-19 pandēmiju un vairākiem atgadījumiem sportistu vidū, šo piektdien, 23. jūlijā tiks atklātas 2021. gada vasaras Olimpiskās spēles, kas risināsies Japānas galvaspilsētā Tokijā. Latvija tajās tiks pārstāvēta 14 disciplīnās un to darīs 33 sportisti. 

Pēdējo reizi par Olimpiskās zelta medaļas ieguvēju no Latvijas kļuva pirms deviņiem gadiem, kad to paveica BMX riteņbraucējs Māris Štrombergs, kurš šajās prestižajās sacensībās uzvarēja jau otro reizi, pirmo reizi to paveicot pirms četriem gadiem (2008. gadā) Pekinā. 

Visaugstākās cerības no latviešiem šajā gadā tiek liktas uz Olimpiskajiem debitantiem – 3×3 basketbola valstsvienību, kuri ir viena no spēcīgākajiem šajā sporta veidā. Par galvenajiem favorītiem uzskatīti Serbijas 3×3 basketbolisti, kuriem piešķirts koeficients 2.20 (Paf), bet pārliecinoši otri lielākie favorīti uz triumfu ir latvieši, ar iespēju 3.50 (Paf). 

Uz to, ka Agnis Čavars, Edgars Krūmiņš, Nauris Miezis un Kārlis Lasmanis izcīnīs kādu no godalgotajām medaļām, pastāv iespēja 1.57 (Betsafe).

Daudz iespēju uz medaļas iegūšanu citās disciplīnās mūsu pārstāvjiem nav. Vīriešu pludmales volejbolā, kur mūsu valsti pārstāvēs Mārtiņš Pļaviņš un Edgars Točs. Iekļūšana trijniekā vērtēta ar koeficientu 20.00 (Betsafe), bet dāmām Tīnai Graudiņai un Anastasijai Kravčenokai šī iespēja ir 10.00 (Betsafe).

Vēl viena debiju šajā olimpiādē piedzīvos karate, kurā Latviju kategorijā līdz 67 kilogramiem pārstāvēs Kalvis Kalniņš. Sportista iekļūšana trīs labāko atlētu vidū vērtēta ar 4.00 (Betsafe), bet zelta medaļas iegūšana ar 20.00 (Betsafe).

Svarcēlājs Artūrs Plēsnieks kategorijā līdz 109 kilogramiem saņēmis iespēju 6.00 (Betsafe), ka izdosies iegūt godalgu, bet 50.00 (Betsafe) koeficients ir uz to, ka tiks izcīnīts zelts. 

Latvijas pirmajai raketei sieviešu tenisā – Aļonai Ostapenko iespēja iegūt kādu no godalgām ir vērtēta ar 6.00 (Betsafe), bet Anastasijai Sevastovai varbūtība ielauzties medaļās ir 10.00 (Betsafe). 

Interesantas cīņas skatītājus gaida arī disciplīnās, kur Latvija netiks pārstāvēta vai arī nebūs uzskatīta par favorītiem, lai izcīnītu godalgu. Futbolā vislabākās iespējas uzvarēt ir Spānijai, kas saņēmusi koeficientu 3.00 (Paf), Brazīlijai tas ir 4.50 (Paf), bet Francijai 7.00 (Paf). 

Neskatoties uz to, ka pārbaudes spēlēs demonstrēts ļoti nepārliecinošs sniegums un komanda ir tālu no tās, ko pati vēlētos, bukmeikeri tomēr par galvenajiem favorītiem basketbolā uzskata ASV pārstāvjus, piešķirot tiem koeficientu 1.30 (Paf). Spānijas iespēja uzvarēt ir 7.00 (Paf), bet Serbija novērtēta ar 7.50 (Paf). Ceturto labāko varbūtību uzvarēt ar 16.00 (Paf) saņēmuši Olimpiskā basketbola turnīra debitanti slovēņi ar Luku Dončiču ierindā. Šī valstsvienība ar savu līderi demonstrē ļoti skatāmu un atraktīvu basketbolu, kas var pārsteigt ne vienu vien ekspertu. 

Sporta karalienes vieglatlētikas troņa disciplīnā 100 metru sprintā vīriešiem par pārliecinošu favorītu uzskatīts Treivons Bromells ar 1.85 (Paf), bet dāmām labākās iespējas piešķirtas Šellijai Annai Freizerei-Praisai – 1.85 (Paf). Viņai uz papēžiem ar 2.75 (Paf) min Eleina Tomsone-Hēra. 

200 metros vīriem koeficientu 1.75 (Paf) uzvarai saņēmis Noa Lilss, bet dāmām Gabrielai Tomasai uzvaras varbūtība ir 2.75 (Paf). 

Interesanta cīņa solās vīriešu augstlēkšanā, kur pieciem dažādiem sportistiem ir vienāda varbūtība uzvarēt 6.50 (Paf). Tie ir Mihails Akimenko, Mutams Essa Baršims, Džuvons Harisons, Iļja Ivaņuks un Maksims Nedesekau. Ar 7.50 (Paf) tālu neatpaliek arī Džianmarko Tamberi. 

Vīru volejbolā pašlaik vislabākās iespējas uzvarēt piešķirtas poļiem ar 3.35 (Paf), bet Brazīlijai tās ir 3.65 (Paf), Krievijas Olimpiskajai komitejai 5.00 (Paf), bet Francijai 6.50 (Paf). 

Pārliecinoši favorīti tam, ka tiks izcīnītas visvairāk medaļas, ir ASV atlēti, kuri saņēmuši koeficientu 1.10 (Klondaika), seko Ķīna ar 6.40 (Klondaika) un Japāna ar 21.00 (Klondaika). 

Iespēja, ka kāds no Latvijas sportistiem iegūs zelta medaļu, ir vērtēta ar iespēju 3.35 (Klondaika), bet kopējais medaļu skaits būs vairāk nekā 0.5 ir – 1.40 (Klondaika).

Autors
Ričards Vambuts - NBA vērotājs
NBA vērotājs
Ričards ir iGaming nozares satura menedžeris, kurš strādā ar industrijas vadošajiem brendiem, veidojot saturu gan sociālo tīklu platformās, gan sporta jaunumu portālos.
Raksta vērtējums
5/5
1 balss