40 EUR bezriska likme
Saņemt

Pasaules kauss futbols 2022: grupas

Pasaules kauss futbols 2022: grupas, likme.tv
8. novembris, 2022, 13:03

Pasaules labākais futbols ir klāt! No 20. novembra līdz 18. decembrim mēneša garumā piecās Kataras pilsētās futbola līdzjutējus sagaida intriģējošas 64 spēles starp 32 komandām, kurās tiks noskaidrota pasaules spēcīgākā nacionālā izlase.

Šajā materiālā piedāvājam ielūkoties visās apakšgrupās. Kuras izlases būs favorītu statusā, kuras uz robežas cīņā par izkļūšanu no grupas, bet kurām piešķirta pastarīšu loma? Turpinājumā grupu apskats.

A grupa

Kā pēdējos laikos ierasts, tad pirmajā izlozes grozā un A grupā automātiski tiek ievietota turnīra rīkotājvalsts, kas šoreiz ir Katara. Bez tās tajā redzēsim arī Ekvadoru, Senegālu un top 10 dažādās pirms turnīra prognozēs esošo Nīderlandi, kura tiek uzskatīta par drošu šīs grupas favorīti.

Eksperti prognozē, ka, visticamāk, otro vietu grupā sadalīs Ekvadora un Senegāla, bet Katarai atvēlēta pastarītes loma un nevienā mačā tā noteikti nebūs favorīte. Taču turnīra rīkotāji vienmēr var tikt uzlūkoti kā potenciālie pārsteiguma autori.

Neaizmirsīsim 2002. gada pasaules kausu, kad tas tika rīkots Dienvidkorejā un Japānā. Abas vienības pārsteidzoši uzvarēja savās apakšgrupās, bet korejieši spēja aizspēlēties pat līdz bronzas medaļas mačam, kur gan piekāpās Turcijai.

A grupas tabula

Standings provided by Sofascore

B grupa

Šajā apakšgrupā piedalās uzreiz trīs angļu valodā runājošas valstis – Anglija, ASV un Velsa, kā arī Irāna. Par spēcīgāko komandu var tikt uzskatīta Anglija, kas 2018. gada Pasaules kausa izcīņā ierindojās uzreiz aiz goda pjedestāla. Savukārt šajā turnīrā tā vairākos sporta totalizatoros tiek minēta pat kā galvenā favorīte uz kausa iegūšanu!

Irāna tikmēr pagājušajā reizē palika viena punkta attālumā no milzu sensācijas, proti, izkļūšanas no grupas tādā kompānijā kā kopā ar Spāniju un Portugāli. Kamēr atlikušās divas valstsvienības finālturnīra dalībnieču vidū nebija.

Mačs starp ASV un Velsu solās būt izšķirošais par izkļūšanu no grupas un tas notiks jau pirmajā kārtā. Tiesa, nedrīkst aizmirst, ka arī favorīti mēdz paklupt, bet ne – favorīti nereti pārsteigt.

B grupas tabula

Standings provided by Sofascore

C grupa

Šīs grupas lielākā individuālā zvaigzne noteikti ir Lionels Mesī. Arī viņa pārstāvētā Argentīnas izlase ir viena no galvenajām favorītēm uz uzvaru ne tikai grupā, bet visā turnīrā.

Te gan jāmin, ka gan Polija, gan Meksika vienmēr uzskatāmas par bīstamām izlasēm jebkurā lielajā forumā, tā piemēram, otrajiem pēdējā PK turnīrā aiz sevis atstājot vareno Vāciju. Šajā kompānijā “gaisu sajaukt” centīsies Saūda Arābija. Kā viņiem tas izdosies?

C grupas tabula

Standings provided by Sofascore

D grupa

D grupas priekšgalā prognozēs atrodas “FIFA World Cup 2018” čempioni Francija. Un kā nu ne, ja uzbrukuma smailē darbosies tādi vīri kā aktuālais “Baloon d’our” ieguvējs Karims Benzema no Madrides “Real” un brīnumbērns Kilians Mbapē no Parīzes “Saint – Germain”.

Arī pārējie turnīram pieteiktie uzvārdi un viņu klubu pieraksts liekus komentārus neprasa. Ne par velti franči atkal ir starp reālākajiem pretendentiem uz kausa iegūšanu.

Arī pārējās trīs komandas – Austrālija, Tunisija un Dānija – iepriekšējās sacensībās Krievijā bija finālturnīra dalībnieču vidū. Un tas vēl nav viss – Francija, Dānija un Austrālija spēlēja pat vienā grupā, tālāk tiekot pirmajām divām vienībām.

Vai šoreiz turpināsies Eiropas kontinenta komandu uzvaras gājiens, vai tomēr šis tandēms pēc trīs spēļu kārtām tiks izjaukts?

D grupas tabula

Standings provided by Sofascore

E grupa

Šajā grupā ielozētas divas aizvadītā turnīra neveiksminieces. Ja Vācija neizkļuva pat no grupas, tad Spānija pirmajā kārtā pēc spēles 11 metru sitienu sērijā atzina rīkotājas Krievijas pārākumu. Skaidrs, ka abi grandi vēlēsies reabilitēties par pagātnes neveiksmēm, taču trofeja ir tikai viena.

Tas dzīvi vieglāku noteikti nepadarīs Japānai un Kostarikai, kurām arī ir savas ambīcijas. Kostarika vēlas atkal izkļūt no grupas, bet Japāna iepriekš to paveica, astotdaļfinālā varenā cīņā piecu vārtu spēlē (2:3) atzīstot Beļģijas pārākumu. Bet, lai sapņus piepildītu, būs jāpaveic sensācija jau grupu turnīrā.

E grupas tabula

Standings provided by Sofascore

F grupa

Šajā apakšgrupā atrodama par pēdējās desmitgades talantīgāko izlasi uzskatītā Beļģija, kura gan pie titula lielajos forumos tikusi nav. Jā, 2018. gada Pasaules kausa izcīņā tai bronza, taču tajā turnīrā cerēts uz zeltu. Reabilitēties neizdevās arī pēdējā Eiropas čempionātā, kur komanda apstājās ceturtdaļfināla fāzē.

Taču Beļģijai pirmais nopietnais pārbaudījums sagaidāms jau grupā, jo tajā ielozēta arī pārsteidzošā iepriekšējā Pasaules kausa izcīņas fināliste Horvātija ar maestro laukuma vidusdaļā Luku Modriču.

Vienlaikus nedrīkst novērtēt par zemu Kanādu un Maroku. Ja abas favorītu komandas pārlieku koncentrēsies uz grupu turnīra noslēdzošo kārtu, kur tām jātiekas savā starpā, tad abām zemāk “izsētajām” izlasēm ir cerības “ieķerties”.

F grupas tabula

Standings provided by Sofascore

G grupa

Pirms katra lielā turnīra vienmēr eksperti un līdzjutēji meklē pēc, tā saucamās, “nāves grupas”. Proti – tā ir tā, kurā ielozētas vairākas spēcīgas vienāda līmeņa komandas, kas nozīmē, ka kādai būs jāpaliek aiz borta jau sacensību ievadā.

Protams, Brazīlijas izlase ar Neimāru un citām zvaigznēm priekšgalā komentārus neprasa un tā uz turnīru dodas tikai ar vienu mērķi – pēc trofejas, kuru tā spējusi izcīnīt kopumā piecas reizes. Tiesa, pēdējo reizi tas notika 2002. gadā un pārējos gadījumos brazīlieši nav spējuši iekļūt pat pusfinālā. Varbūt šoreiz?

Lieli mērķi ir arī Šveicei un Serbijai. Starp citu, šis trio kopā ar Brazīliju 2018. gadā arī bija vienā grupā. Toreiz kā otrie no tās izkļuva šveicieši. Un nedrīkstam aizmirst arī par Kamerūnu, kura noteikti nevēlēsies atdot punktus pretiniekiem bez cīņas.

G grupas tabula

Standings provided by Sofascore

H grupa

H grupas dalībnieku sastāvs ir īpašs, jo, visticamāk, pēdējo reizi Pasaules kausa izcīņas vēsturē tajā redzēsim piedalāmies vareno Krištanu Ronaldu. Lai arī kopējais gūto vārtu skaits šī turnīra ietvaros viņam nav tik iespaidīgs (kopskaitā septiņi), tomēr viņam tāpat ir iespēja ieiet vēsturē – kā vienīgajam, kurš guvis vārtus piecos PK finālturnīros.

Vēl starp grupas dalībniekiem ir mūžīgi bīstamās Gana un Urugvaja ar Luišu Suaresu priekšgalā, kā arī Dienvidkoreja, kurai gan šobrīd ir lielas rūpes par sava labākā futbolista Hinmina Sona (Totenham “Hotspur”) dalību čempionātā.

Taču skaidrs ir viens – visa uzmanība tiks vērsta uz Portugāli un Ronaldu. Kas visu padara vēl interesantāku ir tas, ka Portugāle arī figurē sākot no top 4 – 7, ja runājam par titula potenciālajiem ieguvējiem. Turklāt, tā atrodas otrā izslēgšanas spēļu zarā, kur Argentīna. Fināls Portugāle & Ronaldu pret Argentīna & Mesī… tās tik būtu beigas!

H grupas tabula

Standings provided by Sofascore
Autors
Roberts Ūdris - Redaktors
Redaktors
Roberts ir sporta satura radītājs: darbojas kā freelance žurnālists vairākos Latvijas vadošajos medijos, īpašu uzmanību pievēršot basketbolam. Viņam sveša nav iGaming nozare, kurai jau vairāku gadu garumā Roberts gatavo materiālus par sporta notikumiem, sporta likmēm un prognozēm.
Raksta vērtējums
-/5
0 balsis