Bļugers un “Penguins” izcīna sauso uzvaru pēdējā regulārā čempionāta spēlē

Teodors Bļugers, likmetv
9. maijs, 2021, 8:58
Teodors Bļugers | Foto: Last Word On Sports

Latvijas uzbrucēja Teodora Bļugera pārstāvētā Pitsburgas “Penguins” sestdien svinēja uzvaru Nacionālās hokeja līgas (NHL) pēdējā regulārā čempionāta spēlē un izcīnīja pirmo vietu Austrumu divīzijā.

“Penguins” mājās ar rezultātu 1:0 (0:0, 1:0, 0:0) pārspēja Bufalo “Sabres” komandu, kurai šosezon savainojuma dēļ nepalīdzēja Zemgus Girgensons.

Vienīgie vārti šajā spēlē tika gūti otrā perioda otrajā minūtē, kad izcēlās Džefs Kārters pēc Frederika Gudro piespēles no aizvārtes.

“Penguins” vārtsargs Maksims Legess aizvadīja savu pirmo NHL spēli kopš 2019.gada februāra un neitralizēja visus 29 pretinieku metienus. Otrā laukuma galā Maikls Hauzers, kurš nāk no Pitsburgas ziemeļu piepilsētas, tika galā ar 22 no 23 ripām.

Bļugers sestdien spēlēja 12 minūtes un 27 sekundes, no tām vienu minūti un 12 sekundes mazākumā. Viņš šajā duelī vienreiz meta pa vārtiem, zaudēja vienu ripu, uzvarēja divos no četriem iemetieniem un spēli pabeidza ar neitrālu lietderības koeficientu.

Latviešu uzbrucējs regulārajā čempionātā 43 spēlēs guva septiņus vārtus, atdeva 15 rezultatīvas piespēles un sakrāja pozitīvu lietderības koeficientu +10.

Vēlāk “Penguins” oficiāli kļuva par Austrumu divīzijas uzvarētāju, jo Vašingtonas “Capitals” palika bez uzvaras pamatlaikā, ASV galvaspilsētas hokejistiem mājās ar 2:1 (0:0, 0:0, 1:1, 1:0) pagarinājumā uzveicot Filadelfijas “Flyers”.

“Penguins” ar 77 punktiem 56 spēlēs uzvarēja Austrumu divīzijā, bet “Sabres” ar 37 punktiem bija pēdējā gan divīzijā, gan visā līgā.

Ierasti NHL regulārajā čempionātā komandas katra aizvada pa 82 mačiem, taču šajā sezonā līdz 16.maijam vienības katra izspēlēs 56 dueļus.