10 dienas vēlāk: “VEF Rīga” sezonas svarīgākais mačs FIBA Čempionu līgā

20. janvāris, 2022, 13:55

Piektdienas vakarā plkst. 19:00 “VEF Rīga” savā laukumā aizvadīs FIBA Čempionu līgas “play-in” turnīra atbildes spēli pret Francijas “Dijon”. Pirmo maču uzvarēja “Dijon”, līdz ar to VEF obligāti nepieciešama uzvara, lai turpinātu starptautisko sezonu.

Pirmā spēle risinājās 4. janvārī, un praktiski visu pirmo puslaiku labāk spēlēja “VEF Rīga”, kas maču aizvadīja novājinātā sastāvā. Labu sniegumu demonstrēja tieši latviešu basketbolisti, ko nevarētu teikt par leģionāriem. Otrajā puslaikā “Dijon” aizgāja pa priekšu, trīs minūtes pirms beigām atradās vadībā ar deviņiem punktiem, taču VEF izdevās pietuvoties līdz -1.

Problēmas rīdziniekiem sagādāja atlēkušo bumbu izcīnīšana, kas maksāja dārgi, jo tieši galotnē “Dijon” divreiz savāca bumbas uzbrukumā, kas beigās pārvērtās divos punktus un panākumā ar 84:77. Rezultatīvākais VEF komandā ar 19 punktiem bija Artis Ate, 15 pievienoja Māris Gulbis, kamēr pretiniekiem 19 punktus guva Deivids Holstons, kurš realizēja arī piecus tālmetienus.

Sākotnēji bija paredzēts, ka atbilde spēle Rīgā norisināsies nedēļu vēlāk jeb 11. janvārī, tomēr savas korekcijas ieviesa pasaulē esošais Covid-19 vīruss. Dažas dienas pirms 11. janvāra tika paziņots, ka spēle pārcelta par septiņām dienām, bet vēlāk arī VEF rindās bija vairāki Covid gadījumi, līdz ar to radās šaubas par jauno nolikto datumu. Bažas apstiprinājās, un spēle tika pārcelta vēl par trim dienām jeb uz 21. janvāri.

“Dijon” garās pauzes laikā paspējusi aizvadīt vienu spēli Francijas čempionātā, apspēlējot “Gravelines”, bet VEF trīs dienas pēc pirmās “play-in” spēles pieveica “Latvijas Universitāti”.

Jāteic, ka pie pašreizējiem apstākļiem grūti prognozēt, kuri spēlētāji būs ierindā un kuri nē. Pirms mača pavisam nelielā favorītes statusā ir VEF, uz kuras panākumu var uzlikt ar koeficientu 1,80, kamēr “Dijon” uzvaras koeficients ir 2,05.